Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

tekisi mieli vierasta..

Vierailija
30.12.2007 |

Apua! Kuinka selvitän pääni ja en haksahda vieraaseen naiseen? Olen tavannut netin kautta naisen joka olisi valmis seksiin kanssani, ensimmäinen tapaaminenkin on sovittu.. Onko kellään ollut vastaavaa tilannetta? Nyt on vain ollut pidemmän aikaa sellainen olo että tarvitsen jotain jännitystä elämään ja tuota kautta sitten olen sitä hakemassa.. Meillä on 2 pientä muksua ja minulla ihana vaimo, mutta käykö niin että mikään ei riitä?

M29v.

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
30.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse olen ollut samassa tilanteessa ja olen tehnyt sen kahden eri naisen kanssa! Toiseen rakastuin ja se ei ole hyvä asia! Pelkkä pano ilman suurta rakastumista olis varmaan ihan OK! (siis minun mielestä) Mutta vaimosi on varmaan toista mieltä.



Itse jatkan suhdetta toiseen naiseen lähinnä tekstareiden ja sähköpostin välityksellä! Siis siihen johon rakastuin!



Siis neuvo: Älä anna itsesi rakastua, siihen toiseen naiseen! Jotenkin kait se on pakko ajatella niin että et loukkaa vaimoasi jos hän ei tiedä siitä asiasta!



-M31- kahden lapsen isä!

Vierailija
2/7 |
30.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

jos käyt nussimassa sitä toista eukkoa ja jäät kiinni, niin mieti onko sillä omalla eukollas silloin hyvä olla? eikä nyt sillä, että pettäminen olis hyväksyttävää, jossei vaan jää kiinni. todellakaan.



en kyllä suosittelis edes tapaamaan sitä muijaa. eihän alkoholistikaan voi olla ottamatta ryyppyä, jos sillä on viskiä lasissa näkyvillä! eli älä tieten tahtoen hankkiudu tollaseen tilanteeseen, missä pettäminen on mahdollista.



toisaalta mä kyllä ymmärrän ton seikkailujutun ja tylsistymisen vanhoihin kaavoihin, mut hey, that' s life in lapsiperhe. ja loppujen lopuks, jos harkitusti hölmöilet jotain, niin se tulee kaduttamaan myöhemmin ja varsinki jos asiat menee huonolle tolalle, kun ne nyt kerran on ' hyvin' . miksei ihmiselle yleensä riitä se, mitä sillä on?



mä neuvoisin sinuu juttelee eukkos kanssa ja kertoo, et tahtoisit tehä jotain jännää. mitäs jos seki on kyllästyny arkeen ja miettii ihan samanlaisia juttuja? heitätte kakarat johkii hoitoon ja meette kahestaa johki kylpylään (koko yön kestävä paneminen hotellihuoneessa.. mahtavaa! :D ) tai viikonloppulomalle tallinnaan. sanotaan, että vaikeampina aikoina tulis viimesenä kääntyä kumppanista pois päin setvimään asioita. tässä oot vissiin just tekemäs niin.



aattelepa ite! :)



n

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
30.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen yrittänyt ajatella asiaa ja toivottavasti pääsen yli tästä tunteesta. Tiedän että hairahdukseni tulisi jälkeenpäin kaduttamaan ja sen kanssa olisi vaikea elää vaikka ei jäisi " kiinni" . Täytyy nyt ensitöikseni ilmmoittaa näistä ajatuksista sille naiselle joka minua odottaa että olisi varmasti viisaampi ettemme tapaisi. Pakko tässä tilanteessa on nyt otettava vain jostain aikaa vaimon kanssa kahden keskeiselle ajalle.

Vierailija
4/7 |
30.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eiku oikeesti taisit tehdä viisaan päätöksen! Itse en siihen pystynyt!

Onnea valitsemallenne tielle!



-T 3.

Vierailija
5/7 |
30.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos on kyllästynyt samoihin kaavoihin ja naamaan, niin kuinka se toinen nyt yhtäkkiä muuttuu kuin eri ihmiseksi?

Vierailija:


mitäs jos seki on kyllästyny arkeen ja miettii ihan samanlaisia juttuja? heitätte kakarat johkii hoitoon ja meette kahestaa johki kylpylään (koko yön kestävä paneminen hotellihuoneessa.. mahtavaa!

Vierailija
6/7 |
30.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei se silloin oliskaan mahtavaa, jos ei tunteita enää pahemmin ole. mä käsitin alottajan kirjotuksesta, että sillä on muuten kaikki suht hyvin, haluis vaan vähän jännitystä elämään ja vaihtelua. dii.



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
30.12.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei siinä muu auta jos on haluja jatkaa nykyisessä suhteessa. Elämässä vain tuppaa tulemaan erilaisia " kriisejä" ja niistä selvitäkseen kannattaa pyrkiä olemaan lujana ja yrittää selvitä särkemättä mitään.. joopa joo.. mutta mieli vain tekee tepposia ja halut toisinaan seikkailuihin käy sen verran kuumana että vaikea ajatella järkevästi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan yhdeksän kahdeksan