Lue keskustelun säännöt.
Kunnalla ei tarjota hoitopaikkaa, en saa ruveta pp-hoitajaksi ja osa-aikasta päivätyötä ei tarjolla..
04.12.2007 |
Mukava tilanne! Soitin kunnantalolle ja kyselin hoitopaikkaa. Työ 3-vuorotyötä joten ympärivuorokautinen hoitopaikka pakollinen, mutta paikkaan on monen lapsen jono. Mutta hakupaperit vetämään niin paikan saa JOSKUS.. No toinen vaihtoehto oli jos alkaisin pp-hoitajaksi, mutta sijaintini on kuulemma huono(maaseudulla) eikä lapsista ole tunkua. Tällä kylällä toimii ryhmäperhepäiväkoti.
Mietin nyt jos kumminkin uhmaisi päivähoidon johtajaa ja alkaisin yksityiseksi perhepäivähoitajaksi. En vaan tiedä mistä alottaisi ja mihin ottaa yhteyttä.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
itselläni ja miehellä oli molemmilla 3-vuorotyö. kunnalla ei ollut meille vuorohoitoon paikkaa mennessäni takaisin töihin. joutuivat palkaamaan meille hoitajan kotiin. =)