Minua ärsyttää ihmiset, jotka
eivät vastaa viesteihin ja aina antavat minun ottaaa yhteyttä ensin ja sitten valittavat, miksi en ole soitellut hetkiin.
GRRR!
Kommentit (2)
Se olen AINA minä, joka otan yhtetyttä. Sähköpostikuvio menee näin: minä laitan viestiä, mitä kuuluu. Hän vastaa joskus parin-kolmen viikon kuluttua. Minä vastaan viikon kuluttua. Hänestä ei kuulu mitään, kunnes taas määräämättömän ajan kuluttua otan yhteyttä. Ja AINA hän jaksaa selkäni takana valittaa yhteisille kavereille, miten MINÄ en vastaa viesteihin enkä pidä yhteyttä!!!!!
Viime kesänä tuo kuvio toistui kertaalleen ja vieraillessani hänen kotipaikkakunnallaan otin yhteyttä ja ehdotin tapaamista (tapaamisen aikana maristiin kun " suakin näkee niin harvoin nykyään" ). Tämän jälkeen totisesti koen, että pallo on hänellä ja taitaa ikuisesti pysyä, koska mitään hänestä ei taas ole kuulunut (paitsi seläntakaismarmatusta " yhteydenpitämättömyydestäni" varmaankin, josta en jaksa enää välittää). Itse olen nyt päättänyt, että odotan tappiin asti mutten enää ensimmäisenä ota yhteyttä. Ja tappiin saan varmaan odottaakin.
Niin että nimiä mainitsematta, jos tunnistit itsesi, ole hyvä ja mene peilin eteen.
Aargh!