Hei äidit!Miten voisimme auttaa tuota äitiä, joka kirjoittaa alempana?
On ei-toivotun lapsen äiti ja ei jaksa häntä! Haluaisi antaa adoptioon. Ei mitään paskaa nyt tähän, kiitos! Minä ainakin arvostan häntä, että on hakenut apua ja "huuti" tännekin "hätähuudon"
Kommentit (6)
...jota ei kiinnosta vaan päätit tulla arvostelemaan minua! Eikö meidän pitäisi pitää huolta lähimmäisistä, ettei noita perhesurmia tapahtuisi! Välitätkö itse kenestäkään lähimmästä, häh?
Tää ei tosiaankaan ole oikea paikka kerätä myötätuntoa kenellekään eikä millekään.
Täällä kokoontuvat enimmäkseen pikkusieluiset koulukiusaajat... =(
kasva vähän aikaa ja tutustu aikuisten maailmaan, elämä ei mene aina niinkuin tiina-kirjoissa kerrotaan.
Ja tämä lapsensa pois antamista suunnitteleva äitihän on tosi viisas, kun antaa lapsensa parempaan paikkaan kuin mitä itse kykenee tarjoamaan. Viisas ratkaisu, kaikille paras
Tää ei tosiaankaan ole oikea paikka kerätä myötätuntoa kenellekään eikä millekään.
Täällä kokoontuvat enimmäkseen pikkusieluiset koulukiusaajat... =(
..ja hyvätuloiset parempiosaiset äidit, joilla rahaa ja valtaa arvostella muita! Ei tippaakaan myötätuntoa vähempiosaisia kohtaan. Ainoa ongelma on, mitä laitan lapsille päälle, kun on miinus 1 astetta ja mitä laitan punaviiniankan kanssa jälkiruuaksi.
Välittääkö kukaan kenestäkään enää? Jokainen vaan itsestään, sisustuksestaan, lastensa ReimaTeceistä, korkotuloista ja tulevasta ulkomaanmatkasta.
Itse adoptiolapsen äitinä ajattelen että lapsen adoptioon luovuttaminen ei ole lapsen hylkäämistä ja pelkästään jotain "kamalaa" vaan jossain tapauksessa erittäin perusteltua ja SUURTA RAKKAUTTA omaa biologista lastaan kohtaan - lapsi saa adoptiossa toisen äidin. Harvalla meistä on kahta äitiä :)
lunastatko oman taivaspaikkasi olemalla niin helvetin ymmärtäväinen ja auttavainen ap?