Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Helsingin Väestöliitosta, kuinka pitkä jono?

01.11.2007 |

Hei,



Sattuisiko joku tietämään viimeaikaisia tietoja Helsingin Väestöliitosta, eli kuinka kauan pitää odottaa, että pääsee ensikäynnille? Viimeksi me saatiin aika alle kuukaudessa, kun suostuttiin siihen, että mukana oli kandeja. En tiedä, kauanko sitä ensikäyntiä muuten olisi pitäny odottaa.



Ja kysyisin vielä, että kun hoidot aloittaa uudelleen, tehdäänkö kaikki samat tutkimukset kuin ensimmäisellä kerralla, jos niissä selvisi lapsettomuuden luultavin syy?



Mahdollisen hoitojen uudelleenaloittamisen kanssa henkisesti painiskeleva

-Q-

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
03.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse varasin juuri ajan Väestöliittoon ensikäynnille ja sain ajan noin kuukauden päähän. Eikä ole kandeja tai muita ylimääräisiä mukana... Noista tutkimuksista en osaa sanoa kun yritetään esikoista.



-S-

Vierailija
2/2 |
05.11.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Soitin sitten tänään Väestöliittoon, kun mietitytti niin se, että mitä kaikkia tutkimuksia meille pitää tehdä, jos päätämme aloittaa hoidot uudelleen.



Sain jutteluajan viimekertaiselle omalle lääkärillemme jo ensi viikoksi. Se on tosiaan vain jutteluaika, jotta saamme vähän lisätietoa tilanteesta ja siitä, kuinka realistista meidän on edes toivoa luomuraskautta. Sen perusteella sitten mietitään, lähdemmekö hoitoihin helmikuussa/keväällä, kuten olemme alustavasti miehen kanssa sopineet.



Kaikkea hyvää teille ja onnea hoitoihin! Toivottavasti saatte pian oman pikkuisen ihmeen!



-Q-

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kuusi kahdeksan