Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ensimmäistä lasta suunnittelevat ja yrittävät!!!

30.10.2008 |

Täällä varmaan onkin jo tällainen ketju, jos ei useampikin. Nyt kuitenkin olisi meillä miehen kanssa suunnitella tai noh, aloitella perheen lisäyksen yrittämistä. Minulta poistettiin hormonikierukka (oli vain noin puoli vuotta käytössä, kun alkoi ihan yllättäen muodostua ajatus omasta lapsesta) eilen eli tiedä vielä kuinka kauan menee ennen kuin on iloisten uutisten aika (toivottavasti pian!!!). En kuitenkaan haluaisi stressata moisesta, joten olisi kiva jutella muiden sieluntovereiden kanssa. Eli kaikki ensimmäistä lasta suunnittelevat ja yrittävät. Olisi kiva vaihtaa kuulumisia ja tunnontuskia, joita varmaan myös tässä matkanvarrella tulee :D

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
30.10.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siellä kuumeilevat ensimmäistä toivovat.



Enskan omaava Hermione joka kuumeilee tonskaa :)

Vierailija
2/3 |
13.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minäkin olen samassa elämäntilanteessa juuri nyt! Tosiaan olisi kiva asiasta jutella muiden kanssa, jotka juuri haaveilevat ensimmäisestä lapsesta.

Olen ihan uusi täällä... mihin ensikkopinoon tässä pitää mennä?? Pliis opastakaa!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
3/3 |
13.11.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli "Ensikot marraskuuhun" näyttäis olevan baulien aloituksena tässä ensimmäisellä sivulla :-) Sine vaan, niin takuulla löytyy "vertaistukea"!



Terkuin maalaisomppu neliapiloista