Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Millaiset kuukautiset ovat keskenmenon jälkeen? Ne ekat siis?

21.10.2007 |

Mulla on tuulimunaraskauden lääkkeellisestä keskeytyksestä nyt kaksi kuukautta ja ekat menkat alkoivat torstaina. Olin kuullut että ne voivat olla kivuliaammat ja runsaammat. Kipuja oli kyllä enemmän kuin yleensä, mutta vuoto on ollut todella niukkaa! Pikkuhousunsuoja olisi riittänyt koko ajan! Voi mennä useita tunteja, ettei vuoda yhtään ja sitten tulee pieni tippa. Onko tää nyt ihan normaalia?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
27.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla alkoi eilen ekat kuukautiset synnytyksen jälkeen(synnytin kuolleen lapsemme rv 24+5), jälkivuoto kesti siis 2,5vk ja kuukautiset alkoivat 37 päivää synnytyksen jälkeen(20 pv jälkivuodosta).

Kuukautiset ovat yhtä kivuliaat kuin ennenkin(aina kärsinyt äärimmäisen kivuliaista menkoista) mutta ainakin tuplasti runsaammat mitä minulla ennen ollut!jännittää että kauankohan nämä kestää..

Vierailija
2/3 |
22.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla nyt menossa ensimmäiset kuukautiset keskenmenon jälkeen. Ovat ehkä olleet aavistuksen verran kivuliaammat mutta en sanoisi että yhtään runsammat kuin tavallisesti. Tsemppiä sulle jatkoon!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
22.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta mulla oli ihan hirveet niagarat tavallisiin muutenkin runsaisiin verrattuna, kivut ehkä vähempänä kuin normisti.