Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tukholma. Miten Viking-terminaalista kävellen SoFo:on?

Vierailija
19.10.2007 |

Sunnuntaina Tukholmaan syyslomareissulle. Kertokaapa, kuinka pääsee kävellen Stadsgårdshamnenista Södermalmiin/SoFo:on? Aina ennen on menty suoraan vanhaankaupunkiin ja Cityy, kun sataman vastapäätä on näkyny vaan iso valli/kukkula. Mistä kaukaa pitää kiertää, et pääsee sen taa shoppailu- ja kahvila-alueelle?!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
19.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

?

Vierailija
2/4 |
19.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tien yli siitä terminaalin edestä e, täytyy hiukan kiertää eli ensin koukkaatte hiukan oikealle ja sit käännytte vasemmalle, ohitatte sen kukkulan vasemmalta ja sit sellaiset reilu puoli kilometriä- alle kilometri suoraa tietä niin olette jo siellä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
19.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jees, kiitti! Siis ei tartte kiertää kukkulaa vanhankaupunginpuolelta jostain Katariinahissenin kohdalta, vaan tavallaan vasemmalta ympäri. Eiköhän se löydy. Thanks!

Vierailija
4/4 |
19.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ohjeestani. Vikingin laivasta saa muuten aivan loistavia karttoja.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän yksi yhdeksän