Tämä palsta tekee vainoharhaiseksi, nyt minäkin aloin epäillä
että olisin raskaana, niin moni täällä sitä pohtii vaikka todennäköisyys siihen olisi kuinka olematon. Ja syyt miksi aloin epäillä?
Seksiä kondomin kera vähän ennen ovulaatiota, ja nyt siitä on 1, 5 viikkoa aikaa ja naama on ihan näpyillä ja tahmainen, ei ole tällaista näppyongelmaa ollut vuosikausiin. Ei asetu millään, ja iho on ihan omituinen. Lisäksi yhtäaikaa väsyttää enkä saa unta. Juu, elikkä ihan varmana nyt siis olen raskaana, eikös niin?
No, sehän selviää sitten ajallaan...mutta siihen asti en voi olla miettimättä
Kommentit (4)
Mä toivon koko ajan et kävis vahinko... Mut eipä oo mahollista ees toivoa/jännätä olisko raskaana. Meillä ehkästään keskeytyneellä.
maailmahan on täynnä tuolla menetelmällä alkunsa saaneita lapsia, paremmat mahdollisuudet sinulla on kuin ap:lla kondomin kera
Vierailija:
Mä toivon koko ajan et kävis vahinko... Mut eipä oo mahollista ees toivoa/jännätä olisko raskaana. Meillä ehkästään keskeytyneellä.
Uusin tieto: Touhutipoissa ei siittiöitä
Elikkäs " Seksuaalisen kiihottumisen aikana Cowperin rauhaset erittävät kirkasta limaa virtsaputken suulle. Kansankielellä tätä nestettä kutsutaan touhutipaksi.
Tutkimuksessa analysoitiin jokaisen miehen kiihottumisen aikana erittämä neste, eikä mikään niistä sisältänyt siittiöitä!
Edellä mainittujen tutkijoiden mukaan syy siihen, miksi jotkut saattavat tulla raskaaksi keskeytetyn yhdynnän seurauksena johtuu siitä, että penis vedetään ejakulaation kynnyksellä liian myöhään pois emättimestä. Mies on siis ollut jo saamassa siemensyksyn, kun hän on vetänyt siittimen ulos emättimestä."
ole muita " epätodennäköisiä" jännittäjiä paikalla?
Itsellä ei vielä ole tarkoitus tulla raskaaksi, mutta aika ihanaa se olisi silti, jos vahinko olisi käynyt