Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Voiko rakkaus koskaan palata suhteeseen?

Vierailija
08.10.2007 |

Onko muita jotka oavt olleet liitossaan täysin umpikujassa. Voiko sieltä vielä nousta ja löytää toisensa uudelleen? Ei mitään tunteita enää parisuhteessa, vaikka välit noin arjen tasolla ovatkin ihan ok.



Kannattaako jatkaa suhteessa? Voiko rakkauden löytää uudelleen? Miten?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
08.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mikset sitten jätä miestäsi?





Uskon että tunteet saa palaamaan, jos niitä on vielä jäljellä. Uskon että rakkaus ei syty uudestaan samaan ihmiseen, jos suhde on jo tyhjäksi koluttu. Tietysti jos toinen (ja itsekin) muuttuu ja alkaa taas nähdä uusia rakastettavia piirteitä, silloin voisi rakastua tavallaan uudelleen.



Pariterapiaan vaan.

Vierailija
2/6 |
08.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

me ollaan käyty TODELLA syvällä parisuhteessa ja oltiin eroamassa. mutta löydettiin rakkaus uudelleen ja on ihanaa :)



-jo 18 vuotta saman kanssa-

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
08.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

kun 6 vuoden yhdessäolon jälkeen hakeuduimme pariterapiaan. Puolen vuoden ajan käytiin kerran kuukaudessa juttelemassa siellä ja pikku hiljaa rakastuttiin toisiimme uudelleen. Lopulta terapian jälkeen todettiin, että nyt ollaan jopa rakastuneempia kuin suhteemme alussa :) Eli kannattaa yrittää!!!

Vierailija
4/6 |
08.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja kysymykseen miksi en jätä miestäni en osaa vastata, ehkä tuntuu vaikealta lähteä, aloittaa kaikki alusta muuttoineen ja ihmisille kertomisineen. En jaksaisa ero-prosessia, vaikka tuntuu ettei suhteessa ole mitään jäljellä. Lisäksi olen ihmeissäni¨siitä miksi meille kävi näin, kaikki oli niin hyvin ja nyt ei ole mitään jäljellä. Oliko tämä liitto tässä vai onko pelastamisen arvoista. Ahdistaa NIIN paljon etten jaksaisi kun itkeä.

Vierailija
5/6 |
08.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen miehelleni sanonut etten rakasta enää ja yhdessä olen vain lasten ja asioiden takia. Voimat ovat aivan loppu enkä jaksaisi aamuisin edes nousta sängystä ylös. Mies kuulemma rakastaa, en tiedä onko tosiaan näin. Ainakin meidän avioliiton aikana on sen verran kiinnostaneet muut naiset. Luottamus pula ja tämä ikuinen arki ovat varmaan syöneet meidät. Vaikealta tuntuisi lähteä mutta vaikealta tuntuu elää myös näin. Eli kohtalo tovereita löytyy.

Vierailija
6/6 |
08.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

riittää aikaa. En jaksa tätä tunnetyhjiötä ja kuitenkin huolehtia kaikesta yksin. Haluan erota, mutten jaksa sitäkään yksin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi yhdeksän yhdeksän