Mitä tää on: Olen raskaana ja eilen alkoi kauhea kutina!!
Ensin mahaa kutitti. Sitten käsiä alkoi kutittaan aivan kauheana. Kesti MONTA tuntia:( Oikein pisteli ja poltteli!!! Mitään allergiaa ei ole ja jos ois, niin olisihan siihen näppyjä tms. tullut:/..
Eilen siis helpotti, mutta äsken alkoi jalkapohjia ja jalkoja kuumottaan aivan kauheana. Siis sellainen tunne, kuin olisi palelluttanut jalat, vaikken ole!! Ja muutenkin nyt viikon ajan päässä on ollut kauhea paineen tunnen ja pää kipeä:( Onko normaalia, vai pitäisikö huolestua??:( Aiemmissa raskauksissa mitään vastaavaa ei ole ollut! Niin ja lisänä vielä se, että åainoa on tullut jo nyt yli 10kg(menossa rv 19). Liittyykö nämä oireet jotenkin toisiinsa??:(
Kiitos, jos joku viitsii asiallisesti vastata:)
Kommentit (3)
viikkoja liian vähän siellä käyntiin:( Pitäisi sitten mennä yhteispäivystykseen, jos EI MILLÄÄN KESTÄ olla kotona:( Huolettaa!! Millähän hakusanalla löytäisin tuosta maksa-jutusta?? Ja mitä muita oireita siinä on?? Otin myös yhteyden yksityiseen kätilöön, mutta käski vain levähtää:( Nyt ei enää käsiä kutita, mutta jalkoja KUUMOTTAA!!
Noilla sanoilla löydät netistä tietoa kutinasta. Ei kyllä tietääkseni ala vielä noilla viikoilla.
Soittaisin jo tänä iltana äitiyspolille ja selittäisin asian. Voivat haluta sinut heti tarkastukseen!