Poliisi-TV:ssä annatetut tuntomerkit sopii naapuriini.. mutta kuvittelenko vain?
he ovat outoja muutenkin.. eivät katso kohti rapuissa kun tulevat vastaan, eivät vastaa tervehdyksiin mutta kaupassa kyllä kyyläävät uteliaina hyllyjen välistä.
Jotain kummallista niissä ja kaikki tuntomerkit passaa kyllä MUTTA voiko olla että kuvittelen koska he ovat muuten erikoisia?
Poika hakee aamulla aikaisin kaupasta kaljaa, tyttö on kai töissä ja hänen hiuksissaan on jakaus eri paikassa kuin kuvassa.
Kommentit (6)
jotian pelottavaa niissä on, selkeesti eivät ole ihan kaidan tien kulkijoita. Mutta poliisi tehköön tehtävänsä, en sano heille mitään mielipiteitäni täsät parista tms.
nikin vihje voi olla tärkeä tekijä koko asian ratkaisuun.
Poliisi on selvästikkin kaivannut tietoja, kun siitä on ilmoitettu TV:ssäkin. Olet mielestäni täyttänyt velvollisuutesi.
Uskaltaako kysyä mitä ne oli tehny? Jonkun varkauden?
Muista, että pienikin vihje voi auttaa koko jutun ratkaisussa.
Useinhan ihmiset just miettii, että ei tämä ole varmaan oleellista ja jättävät soittamatta. Sitten käy ilmi, että just se tieto olisi auttanut löytämään syyllisen.