Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Oma sukuni ei tajua että haluan pitää oman nimeni

Vierailija
02.09.2007 |

kun avioidumme ja häät pitäisi pitää vaikka lapsikin jo. Minä taas olen sitä mieltä että emme todellakaan pidä häitä ja minulla säilyy oma nimi ja oma tili, perkele kun eivät tajua. Nyt olemmekin päättäneet mennä naimisiin niin että ilmoitamme sen vasta jälkikäteen ja äitini ei tule todistajaksi. Menemme kirkkoherranvirastoon jossa vihkiminen ja kaksi todistajaa on sitten ne virkailijat.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
02.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meistä on turha järjestää spektaakkelia joka vie rahaa.

Minä otan kyllä mieheni nimen mutta muuten kaikki säilyy ennallaan.

Vierailija
2/3 |
02.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse en aio myöskään miehen nimeä ottaa missään tilanteessa, lapsemmekin on omalla nimelläni. Mies varmaan myös pitää omansa, vaikka saa tosin minunkin nimeni ottaa jos haluaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
02.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

En oikein käsittänyt, miksi olisi pitänyt säilyttää oma nimi, kun sillä ei minulle ollut merkitystä. Ennemmin halusin omalle perheelleni yhteisen sukunimen.