Mikä auttaisi PMS-oireisiin? Eilen oli ihan kaamee olo :o(
Ja tänä aamuna kun heräsin niin ensimmäisenä itkin :o(( Ei ollenkaan tyypillistä minua.
Tänään alkoi kuukautiset. Olo vähän parempi kuin eilen.
Kommentit (3)
Vierailija:
Ruokavalio kuntoon, ei tupakkaa, vähemmän kahvia, lisää liikuntaa ja kunnolla unta.Kokemuksesta voin sanoa, että toimii. Totta kai voit valita hormonaalisen ehkäisyn tms., mutat todella moni saa apua ihan vain elämällävähän tervellisemmin.
Ei ole kyllä kovin säännölliset elämäntavat olleet viime aikoina :o(
ap
Olin kuullut tuon aiemminkin, muten uskonut ennen kuin lääkäri kehoitti kokeilemaan (mulla ei ollut muita hoitovaihtoehtojakaan, joten pakkohan se oli kokeilla).
Aloitin pyöräilemään töihin, vähensin kahvin juomista, menin aikaisemmin nukkumaan ja lisäsin kasviksia ruokavalioon. Oireet ovat neljäsosa aiempaan nähden ja olo on kieltämättä muutenkin parempi. Muutoksesta 3kk.
Ruokavalio kuntoon, ei tupakkaa, vähemmän kahvia, lisää liikuntaa ja kunnolla unta.
Kokemuksesta voin sanoa, että toimii. Totta kai voit valita hormonaalisen ehkäisyn tms., mutat todella moni saa apua ihan vain elämällävähän tervellisemmin.