Edullisia hemmottelupäiväideoita väsyneille äideille??
Ystäväni ehdotti meille " arjen sankareille" yhteistä hemmottelupäivää. Ideat ovat vaan tiukassa, ja budjetti samoin, ystäväni on opiskeleva kahden pienen äiti. minä kahden pienen työssäkäyvä äiti, jolla kolmas vauva masussa. Löytyisikö kellään ideoita??
Kommentit (5)
menkää yhdessä ensin vaikkapa uimahalliin vesijuoksemaan ja lillumaan terapia-altaaseen. sitten menette jomman kumman tyhjään lapsista ja miehestä tyhjennettyyn kotiin ja teette yhdessä jotain hyvää ruokaa. sitten syötte ja katsotte jotain ihanaa vanhaa leffaa. jossain vaiheesa päivää teette vaikka jonkun jalkakylvyn ja lakkailette varpaankynsiä ja kuuntelette yhteisiä muistoja mieleen tuovaa musaa :) edullista ja takuukivaa.
siellä missä mä käyn se maksaa 40e, mutta käyn pienellä paikkakunnalla eli tuskin ap asut samoilla seuduilla.
- ei ( ainakaan omia) miehiä lastenhoitajiksi- narsisevat aina jostakin ja mielialanne menee pipariksi saman tien ( kokenut siis kertoo)
. ja sitten ei kun baanalle-
eli kirjastoon lukemaan lehtaä
day spa/päiväkylpylä
aromaterapia
shoppailu kirpparilla
uimahalli
kahvila
kampaaja
manikyyri
pedikyyri
niskahieronta
-------
kaikki tai valitkaa siis jotakin::))
hauskaa VAPAApäivää!!!
Syksyaikaan siihen saa aika edullisesti hytinkin, jonne voitte mennä oikomaan koipia. Sitten varaatte pöydän muualta kuin buffetista, syötte hyvin ja hitaasti ja nautitte herkullista jälkiruokaa. Vähän pientä shoppailua, päiväunet jne.
TAI:
Ottakaa yhteys paikkakuntanne kosmetologikouluun ja ilmoittautukaa harjoituskappaleiksi kaikenmaailman vartalo- ja ihohoitoihin. Niissä kouluissa kokeillaan erilaisia selluliittihoitojakin. Tietenkin pitää saada teidät molemmat yhtaikaa. Työ tehdään huolellisesti, mutta oppilashinnoin. Sitten lounaalle johonkin kivaan paikkaan ja katsastamaan pikkuputiikkien antia, ei mihinkään isoihin ostoskeskuksiin, koska niissä pienten lasten äidit liikkuvat ihan työkseen muutenkin.