Työkaverin lapset harrastaa vaikka mitä ja hän jokapäivä
muistuttaa et tänään meidän Nikolla on sähly ja Maijalla jalkapallo jne... Onkohan joku tarve toikin tai vaje ihmisellä kun muusta ei puhu kuin lasten harrastuksista?
Kommentit (5)
minun on ainakin puhuttava usein lasten harrastuksista kun monet kaverit ei meinaa ymmärtää, että meille ei voi tulla kylään silloin kun itseä juuri huvittaa.
Kai se niin on että toiset elää lastensa kautta ja kehuskelevat sitten keinolla millä hyvänsä. t. ap
Samoin meillä, haluan välillä olla yksin kun kuopus ulkona. Usein myös lapsenlapsia. En hirveästi kaipaa " vieraita" !
Sitten ne loukkaantuu
on siis sanottava suoraan, että meillä on tänään X:llä pianotunti, kun muuten joku änkeää kuitenkin kylään, eikä usko kuin vasta oven takana, että meillä ei tosiaankaan olla kotona.
Ei työkaveri