Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kauanko teidän 2-kuiset ovat hereillä vuorokaudessa?

Vierailija
12.08.2007 |

Tuntuu että meidän vauva vain nukkuu koko ajan. Eikö jo 2-kuisen pitäisi olla pidempiä aikoja hereillä?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
12.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

meidän 2kk poika valvoo suurimmanosan ajasta päivisin. ottaa vaan pieniä unia. öisin herää 2-3 kertaa syömään.

Vierailija
2/6 |
12.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

sain hädin tuskin vaipan vaihdettua ja syötettyä kun taas alkoi nukkua. Nukkuin päv/yön 3h:n unipätkissä eli päivällä veti 3 x 3h:n unet ja yöllä sitten samalla lailla tai jopa 4-6h:a putkeen. En olis niin huolissaan toiset nukkuu TOISET EI !!



t 2:n äiti

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
12.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

eli nukkumalla

Vierailija
4/6 |
12.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Neuvolassakin naureskeltiin 1 kk käynnillä, että " on ainakin ollut ruoka-aikaan kotona" kun oli niin hyvin kasvanut ja painoa tullut. Nyt kuitenkin alkanut mielestäni syömään paljon harvemmin kuin aiemmin. Varsinkin viime yönä kun oli 10 tuntia putkeen syömättä ja silloinkin joutui herättämään syömään. Huolestuttaa, että maidon tulokin loppuu noin pitkillä syöttöväleillä.

Vierailija
5/6 |
12.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

NAUTI! En mä kyllä osannut, kun huoletti jatkuvasti sikeitä vetelevä vauveli. Mutta niin se vaan siitä iän myötä alkoi valvoa enemmän ja enemmän. IHAn normaali ja terve 2-v tohottaja on tällä hetkellä.



MEillä vanhempi lapsi oli taasen ihan päinvastainen, valvoi jo synnärillä pitkiä aikoja ja katseli kaikkea. Tuo pienempi oli ihan kuutamolla ja lähinnä unessa ensimmäiset 2-3 kuukautta.

Vierailija
6/6 |
12.08.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Uskoisin että kyllä tuo ajan myötä tasaantuu, mutta puhu ihmeessä asiasta neuvolassa jos mieltäsi painaa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi seitsemän seitsemän