Olisi ihana omata pitkät silmäripset!!
Kommentit (11)
Ei tää niin kivaa ole tuon linsseihin koskettamisongelman takia. Itsellä lasit ja aurinkolasit, molemmissa sai etsiä mallia joissa ripset eivät osu linsseihin.
vai kalasteliko ap paheksuntaa verbille " omata" ?
Mutta siis suurin haitta pitkistä ripsistä on juuri tuo, että linssit on aina lähmäset.
Mutta kun ei omaa laseja, niin pitkät ripset on vaan kivat =)
Av:lla kaikki onkin kirjakieltä.
ennemmin puuttuisin tälläiseen tapaan kirjoittaa. kun ei osata käyttää isoja alkukirjaimia lauseen alussa. tai edes jaksotettua sitä omaa kirjoitusta, vaan kaikki menee yhteen pötköön. ja se jos mikä on huonoa suomea jopa av-palstalla.
Mutta toisaalta onhan ne kivat silloin ku laittaa piilarit päähän. :)
Tuntuu että pitkät ripset joutuvat silmään helpommin.
ongelma on just se kun on silmälasit. Optikotkin aina jaksaa ihmetellä ripsiä kun yrittävät taivutella silmälaseja sellaiseen asentoon että ei ota ripset linssiin kiinni. Se on meinaan ihan hirveetä jos joka silmänräpäyksellä ottaa ripset kiinni!
Parasta vielä on se että kaikki lapset ovat perineet pitkät ripset!!! Kaikkein pisimmät ja tuuheimmat on yhdellä pojalla ja tulee varmasti silmillään hurmaamaan monet tytöt.
Olen saanut lempinimen " tähtisilmä" ripsien takia :)
ja varsinkin silloin kun ne kaartuvat ylöspäin kuten itselläni.
Ne vaan kaartuu alaspäin... Oon taivuttajaa käyttäny,mut ei auta. Ripsipermistä en oo kokeillu mut eihän sekää kauaa kestä. Oikein hävettää ku ne " melkein varjostaa silmiä" ... ;( Byyyhyy
Onneksi ei sentään ole silmälaseja, silloin tää olisi jatkuva ongelma..