HEh, tänään näin sellaisen rekkarikilvellisen vauvanvaunun, josta
Kommentit (11)
ei ole tarkoitus sitä vaunuihin laittaa.
Laitan sen lapsen huoneen oveen.
Mua vähän hymyilytti, nimi ja kyltti jotenkin sopi yhteen.
Miksei elämästä saa ottaa iloa irti? Pitääkö aina miettiä, mitä ne " muut" mahtaa ajatella?!!
veeti onkin aivan ihana nimi ,, sellainen vekkuli...
Tukholmassa on noita ollut pilvin pimein jo vuosia ja ainakin pk-seudulla pari vuotta.
Sitäpaitsi tuskin sua olis sen enempää noi sen enempää naurattanut jos et olisi roikkunut täällä ja tullut provosoiduksi.
Vierailija:
täällä on puhuttu. Oli kyllä naurettava.
meidän Veetillä on kilpi vaunuissa. Nyt on kyllä pakko ottaa se pois kun olette tätä mieltä. Nyyh, joudummekohan vaihtamaan lapselle nimenkin... Apua, mitä teen??
Mä en ole koskaan nähnyt kellään tollaisia kylttejä.
Olen siis juntti kun en käy hesassa enkä tukholmassa päivittämässä tietouttani trendeistä.
Eipä paljoa purista.
Siis nimikilpiä vaunuissa ja rattaissa. Lähes joka lapsella näillä nurkilla on sellainen. Mun mielestä ne on ihan hauskoja.
Yksilöidäänhän autotkin. Meillä on Atte syntymäaikoineen ja esikoiselle meinasin tilata pyörärekkarin kun ei enää rattaita tarvi. Ja sit saavat huoneidensa oveen taikka heittää vesilintua jos haluavat
Onpa naurettavaa joo. Naurettavampaa on mun mielestä se, että aikuinen ihminen jaksaa kyylätä mitä kenenkin vauvanvaunuissa roikkuu.