MIES vastaa pettämiseen ja toisen naisen pitämiseen liittyviin kysymyksiin tänä iltana noin klo 21.
Täällä ollaan. Ehdin tosin näin alkuun olla aktiivisesti läsnä noin puoli tuntia. Kymmenen jälkeen sitten paremmin.
Olkaapa hyvät.
Kommentit (42)
Miksi?
Lähinnä siksi kun vaimoni ei aavistanut asiasa mitään. Kaikki meni läpi mitä valehteli menoistaan ja melkein " pakkas laukkua" ja kannustu matkaan. Jotenkin naisten sokeus hämää.
Paljosta siskot vetoa, että mies tuskin kestää vastailla kysymyksiin. Saati sitten että saisi vastattua mitään järkevää. Alle 20 kyssärin jälkeen alkaa lehmittely jne.
Syitä tulevat olemaan:
- vaimon haluttomuus seksiin, kun lapset ovat syntyneet
- vaimo nalkuttaa
- haluan omaa aikaa ja harrastaa
- kotona ei saa tarpeeksi seksiä (tiedän tämä on nyt kahdesti, mutta tuntuu olevan ainainen syy)
- vaimo on aina väsynyt ja pahalla tuulella
T: kaikki naiset eivät ole kilttejä kun suuttuvat tarpeeksi. Usein ne joilla on pitkä pinna antavat palaa kunnolla suuttuessaan, Ihan ystävällinen varoitus.
Eli luotetaan siihen että puoliso puhuu totta! Vittu että oot typerä!
Vierailija:
Miksi?Lähinnä siksi kun vaimoni ei aavistanut asiasa mitään. Kaikki meni läpi mitä valehteli menoistaan ja melkein " pakkas laukkua" ja kannustu matkaan. Jotenkin naisten sokeus hämää.
Tuota vetoasi siskojen kanssa en ymmärrä ollenkaan. Mutta en kaikkea ymmärräkään.
Syyt, joiden uskot johtavan pettämiseen ovat siinä mielessä pelottavia, että jos vaimo todellakin on haluton, nalkuttaa, ei anna seksi ja on aina väsynyt ja pahalla päällä on suhde jo kriisissä.
Mutta yllätys yllätys. Kelpo tasaista elämää elävä mies voi pettää vaikka mitkään(!) esittämistäsi syistä ei toteutuisi. Mies nimittäin voi yks kaks rakastus niin että paukahtaa. Ja sitten se on menoa.
voin rakastua vaikka huomenna johonkin täysin ennalta avistamattomaan naiseen. Tätähän tapahtuu. Mutta. Iso mutta on siinä, jos se alkaakin olla molemmin puolista ja johtaa siteen pettämiseen.
Puhun siis rakastumispettämisestä. En nalkkuttavan seksiä pihtaavan vaimon vierestä yhden yön hoitoa hakevaa. Ne on muuten kaksi eri asiaa. Ainakin miehelle. Ei taida olla vaimolle.
Oletteko muuten huomanneet miestenne rakastumisia vuosien saatossa? Olen aika varma, että kaikilla niitä on ollut.
Siihen että naisillle jotka lukevat juttujasi tulisi paha mieli?! Vai mikä on syysi ?
Ja kuinka voit edes kuvitella että naisilla ei olisi samanlaisia tuntemuksia kuin miehillä?
Et taida itse olla kunnolla perillä asioista, mistä tiedät kuinka moneen mieheen naisesi on ollut rakastunut/ihastunut teidän yhdessäolonne aikana?
En kuvittele mitään.
Olen melko varma, että vaimoni on rakastunut vähintään kahteen mieheen naimisissa olo aikanamme. Toiseen oikein kunnolla. Mutta ei ne ole johtaneet mihinkään. Eihän..... Naiset eivät oikein osaa peitellä rakastumisiaan.
Voiko mies oikeasti rakastua niin palavasti johonkin, että haluaa olla tämän kanssa oman suhteen rinnalla muutenkin kuin seksin vuoksi? Miten se ilmenee, mitä teette kakkosen kanssa ja kuinka usein jne?
Kyllä voi - vaikka kyllähän siellä se seksin mahdollisuus on taustalla kaiken aikaa. Kakkosen kanssa käydään syömässä ja juomassa - ja juttua riittää. Taajuus menee tilanteen mukaan. Kun homma on kiivaimmillaan niin joka päivä. Ja siinä menossa tulee otettua jälkeen päin mietittynä aivan tautisia riskejä kiinni/huomatuksi tuleeksi. Kävellä nyt kaupungil olkavarret hangaten, muka " sattumalta" tai palaveriin matkalla.
että me olemme ihmisiä, emme mitään villieläimiä joiden tarvii tunkea vehkeensä joka reikään tai olla jokaiselle urokselle takapuoli pystyssä.
Olen sitä mieltä että sinun kaltaisesi ihmisten tulisi elää yksin, ei missään nimessä parisuhteessa koska et ole kykeneväinen siihen.
Surettaa vaimosi ja mahdollisten lastesi puolesta millainen sinä olet. Sivistynyt ihminen pystyy hillitsemään himonsa eläessään parisuhteessa ja jättämään moiset asiat ajatusten tasolle, eikä tarvitse sellaisia ajatuksiaan ikinä toteuttaa.
Ja se on todella surullista kuinka tyhmänä pidät vaimoasi, olet kyllä todella häikäilemätön.
-15-
että, tarkoitukseni oli nimenomaan se, että miksi elät vaimosi kanssa? Ajattele, tämä elämä on ainutkertainen, miksi haluat pilata vaimosi elämän?
Miksi et päästäisi häntä elämään onnellista elämää jonkun muun kanssa ja sinä saisit hurvitella seksiseikkailuissasi ihan rauhassa?
Harmittaa sinunlaisesi ihmiset, niin naiset kuin miehetkin.
-15-
Mitä peliä oikein leikit? miten voit elää normaalisti vaimosi kanssa kun vietät moista kaksoiselämää? miten voit rakastella vaimosi kanssa jos sinulla on toinen nainen jne...? Minulla adrenaliini nousee sun kirjotuksistasi, tekisi mieli livauttaa TÄRPÄTTIÄ sun munilles ja himoilles! olet aika LUUSERI!! et ole kyllä rehellinen vaimollesi etkä rakasta häntä oikeasti, olet todella kypsymätön häntäheikki!!
hjyi oksennus.................. :0
miten voit elää normaalisti vaimosi kanssa eikö " omatuntosi" kolkuta lainkaan?? säälin vaimoasi...toivottavasti hän hoksaa millanen petturi olet ja haistattaa sulle p*skat!
tuleppa nyt viisastelemaan ja repostelemaan miten petät naisiasi!
ap meni luultavasti tärpätöimään :D :DD
Toivottavasti oksennukset on pesty ja mieli rauhoittunut :)
Pieni täsmennys. En tokikaan rakastele kaikkien kanssa joihin rakastun päättömästi. En " seksiseikkaile" . Näitä on käynyt kahden kymmenen vuoden aikana kahdesti. Molemmat luonnollisesti harmittaa ja kaduttaa tavallaan (vettä myllyyn...). Annoin siis vähän liian levottoman kuvan itsestäni.
Lähinnä yritin kuvata mitä miehelle tapahtuu kukn hän rakastuu ja niin voi käydä koska tahansa.
olet ja elät vaimosi kanssa? Miksi hakuat pilata vaimosi ainutkertaisen elämän? Miksi haluat potea huonoa omaatuntoa?
Varmasti vaimollesi löytyisi kunnollinenkin mies joka vastaavassa tilanteessa pystyisi hillitsemään itsensä.
Se on aivan sama oletko tehnyt sen kerran vai kymmenen kertaa.
Ja miksi taas selität että kerrot vaan miten miehelle voi käydä plää plää plää...
Eiköhän naiset ja miehet ole tuossa rakastumis- ja pettämisjutuissa aivan samalla tasolla.
-15-
Miltä tuntuisi, jos kakkosnaisellasi olisi lisäksesi suhde myös toiseen mieheen?
Jos vain toista, niin kumpaa?