En ymmärrä sisko ja veli-parisuhteita. Mulla ei ole sellaista ollut. Siispä miten ja milloin
suhde ajautuu siihen kaveuuteen? Onko suhde alusta asti jotenki laimeampi vai mitäh??
Kommentit (6)
Heidän ystävänsä taas ihmettelivät eroa koska olivat toisillensa näennäisesti sopivat. Mutta tunnetta ei ollut. Ja silti jatkoivat 6v. Olen usein ihmetellyt sitä.. En itse jaksaisi tuollaista jos ei ole lapsia.
Rakkautta ja intohimoa on aluksi ja vuosiksi, mutta sitten vaan jotain tapahtuu...
siis parisuhteita siskon ja veljen välillä? Että sulla ei sellaista ole ollut? Vasta kun avasin tämän tajusin, miten väärin ymmärsin:)
Mietin kanssa tuota, että sisaruksilla olisi parisuhde, mutta asiayhteydestä päättelin, että ei se voi olla kyseessä, kun ei varmaan ole niin yleistä.
Toisena aattelin, että oisko kyse sellaisesta, kun veljekset seurustelee molemmat naisten kanssa, jotka ovat siskoksia keskenään.
No piti avata, jotta selvisi mistä oli kyse.
Mitään suurempaa intohimoa ei ollut alussakaan. Olin varmaan niin epätoivoisen yksinäinen että ajauduin siihen... hyvä mies, harmi että ei tuntunut miltään.