Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Voi ei, minun vauvani täyttää huomenna 1v. Miten äiskä kestää tämän? Oma vauva meinaa kasvaa isoksi =(
11.07.2007 |
Ja juhlat pitäisi vielä järjestää sen kunniaksi perkl......
Tekisi mieli mennän pienen kanssa peiton alle, käpertyä sinne ja olla vain.
Pian siitä tulee tuollainen raivostuttava taapero ;) Ei vaan, ihaniahan nuokin ovat. Siskolla on vain vähän vaikea vaihe menossa
Mutta toisaalta, ehkä tämä antaa toivoa että elämä helpottaa. Lapsi on ollut niin suuritarpeinen vauva että on kyllä vaatinut paljon vanhemmiltaan ja siskoltaan.
Pieni poikani antoi minun nukkua viimeyönä lähes 6 tuntia putkeen, ilman että heräsin kertaakaan ( tai kävin kerran vessassa) Tuota ihmettä ei ole tapahtanut pariin vuoteen, raskaana sai ravata vessassa ja vauva on herkkäuninen.
Kommentit (1)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Pian hän nukkuu kokonaisia öitä, syä itse, juttelee suloisesti, jättää vaipat, pukee itse ym.
Minä taas kokoajan odotan että pääsisivät taaperoikään. Vauvat on suloisia, mutta aivan liian avuttomia.