Uusavuton kysyy kuivausrummusta..
joo, hävettää kysyä, mutta pakko on: voiko ns. kaappikuivat (minun käteeni vielä hieman kostealta tuntuvat) tosiaan viikata kuivaukesta suoraan kaappiin?
Kommentit (5)
Miten muut toimivat?
Itsenikin tekisi mieli antaa hetken kuivahtaa, mutta jotenkin sotii koko laitteen filosofiaa vastaan...Miksi siis käyttää koko kojetta, jos kuitenkaan pyykit eivät ole kaappivalmiita - samalla vaivalla ripustan pyykit pesukoneesta narulle kuivumaan.
Minä käytän harvoin tuota kaappikuiva-vaihtoehtoa juuri siksi, että tympii se lievä kosteus. Kuivatan pyykit joko suoraan koneessa ihan kuiviksi tai sitten narulla.
en ole ehtinyt kokeilemaan muita ohjelmia vielä, mutta kuvittelin että kaappikuiva olisi siis KUIVA...
Kaappikuiva on aika kosteaa.
Tiesitkö, että samaa määrää pyykkiä ei pitäisi panna kuivariin, kuin mitä voi panna pesukoneeseen. Jos kuivari on liian täynnä, ei kuivausjälki ole ihan tasaista.
Kyllähän ne sais viedä hieman kosteinakin mutta itsellä ei tule niin tehtyä