Miten pukeudutte siina raivostuttavassa vaiheessa, kun aitiysvaatteita ei voi viela pitaa, mutta omat vanhat vaatteet jo kiristavat ja ahdistavat??
Kommentit (4)
Itse ostin H&M:stä alkuraskauteen Mama-housuja, joissa matala vyötäro, mutta ei trikoista mahan kohtaa. Menivät myös synnytyksen jälkeen.
Minulla ei toimi se, että ostaisin normaalihousuja isompaa kokoa, ovat reisistä liian väljät, koska olen aika laihajalkainen.
Hanki joku trikoohame, jonka voit tarvittaessa vatsan kasvaessa vetää vatsan yläpuolelle tai sitten trikoinen kesämekko, joka venyy sopivasti sen verran, kuin alkuraskauden aikana tarvitsee. Nyt nämä ovat muotia, joten valinnanvaraa kyllä löytyy! Kaikenlaisia tunikoita ja trikoohousuja löytyy myös vaikka minkälaisia, joten varmasti löytyy alennusmyyneistäkin ja halvalla pääsee!
Käy vaatekaupassa ja osta jotain mukavampia vaatteita itsellesi.
Ja mekot on mukavia.