Krapula 4 annoksen jälkeen. =(
Join 4 annosta alkoholia ja koko seuraavan päivän podin päänsärkyä.
Miten voi noin pienestä määrästä tulla krapula? Mielestäni en ollut edes kovin juovuksissa.
Ilmeisesti mä en kestä kovin hyvin alkoholia...
Tuleeko muille vähän juoville noin vähästä krapula?
Kommentit (11)
Esim viinit aiheuttaa monille päänsärkyä.
tulee mulle pääkipu kans heti. Ja jos vetäisin tullaisen sekoituksen, oksentaisin koko seuraavan päivän... ELi mulle ainaski tulee tosi herkästi krapula, jos vaan otan sekasin.
Monet saa siitä kamalan päänsäryn...ja moni niistä jo juotuaan vain pari lonkkua. Ja se päänsärky on ihan kamalan kova, vihlova ja koko pään täyttävä.
T: Yks tämmöinen
Ikinä ei oo kyllä näin helpolla tullu krapulaa.
Ap
toisin on hormonikierukan laiton jälkeen :( päätä särkee koko seuraavan päivän jos erehdyn 3 olutta juomaan :/
kahdesta oluesta niin, ettei mikään pysynyt sisällä, ja tuli vaan vaahtoa ja limaa iltamyöhään asti:( Samalla tietysti järkyttävä päänsärky.
Niin ei ollut käynyt sitä ennen, vaikka määrät olivat isompia. Mutta siitä lähtien joskus pienikin määrä on aiheuttanut tolkuttoman krapulan. Nykyään en juuri juo, ehkä arvaatte, miksi, mutta muutama lasi viiniä silloin tällöin tai siideri ei aiheuta nykyisin mitään kamalaa.
En todellakaan tiedä, mistä silloin tällöin aiheutuvat tolkuttomat krapulat aiheutuvat. Mutta tehokkaasti ne hillitsevät juomista, ja se on hyvä se, vaikka mieluummin toki olisin ilman tätä ominaisuutta.
nestehukka, liian vähäinen syöminen ja univelka. Mulle tulee kamala kankkunen neljästä oluesta, jos juon ne saunan jälkeen (enkä muista juoda vettä), en syö mitään niiden kanssa ja jos vielä olen nukkunut edellisen yön huonosto. Jos taas juon ruoalla pari olutta, yhden snapsin ja runsaasti vettä ja otan päälle vielä konjakin tai kaksi, olen seuraavana päivänä ihan kunnossa.
Yleensä pidän sitä 4 annosta rajana, jonka jälkeen lopetan varmuuden vuoksi tai pidemmissä juhlissa pidän ainakin tunnin " vesijakson" sen jälkeen.
että kahdesta annoksesta tuli kankkunen. Ei paljon kiihottanut juomaan... En ole nytkään paljon enempää ottanut mutta ihan tuommoista ei tule enää.
neljä olutta ei tunnu missään, ei illlalla eikä aamulla. Joskus taas vähemmästäkin tunnen olevani ihan humalassa ja aamulla on huonohko olo. Onneksi kunnon krapulaa en ole kokenut sitten esikoisen syntymän!!! Ei kiinnosta oksennella.
Ap