Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Rikkauksien uusjaosta...

Vierailija
05.10.2008 |

Tuolla toisessa ketjussa puhutaan taantumasta ja sen avaamasta mahdollisuudesta niille, joilla on varaa sijoittaa. Millaisia summia aiotte sijoittaa te, jotka toivotte rikastuvanne tässä taantumassa?



Meillä on säästöjä 40 000. Sinänsä "ylimääräistä", voisi sijoittaa tuottavammin (nyt määräaikaistileillä), ja vaikka menettäisi tuon summan, niin taloutemme ei olisi missään erityisessä vaarassa (lainat maksettu, työpaikat niin varmat kuin ne tänä päivänä voi olla). Mutta harmittaisihan se tietysti, jos kertyneet säästöt häviäisivät saman tien.



Millaisia summia uskallatte muut sijoittaa osakkeisiin?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
05.10.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

En sijoita osakkeisiin. Kultaa kannattaa aina ostaa, pitkällä aikavälillä sen hinta aina nousussa. Itse sijoitan maahan, metsään, kiinteistöihin, taiteeseen.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla