Miksi naiset ei pelaa HYVIÄ pelejä niin kuin Kingdom Come Deliverance2 tai Baldurs Gate 3?
JOs naiset pelaa jotain, niin se on Candy Crush Saga.
Kommentit (6)
Naisten mielestä ihmisillä pelaaminen on hauskempaa.
Baldurs gate 3 pelattu pariinkin kertaan läpi, kingdom comesta en niin tykännyt, jotenkin lapsellinen.
N32
Ei kai kukaan enää Candy Crushia pelaa. Sata vuotta vanha peli. Itse pelaan EverMergea, söpöä prinsessapeliä. Tulisin vihaiseksi jos pitäisi pelata jotain väkivaltaista tai synkkää ja rumaa peliä. Gta ihan ok toisinaan, mutta onhan sekin vähän sellainen ranteet auki-saaga. Super Mario 3 kuotenkin 64-bittisellä on parasta mitä tiedän.
Oletko tehnyt tämän arvion äitisi perusteella? Ei kai kukaan alle 60-vuotias ole pelannut candy crushia sitten vuoden 2013.
Naisilla on vähän erilaiset aivot mut silti toi yleistäminen on aina vähän tyhmää tämmössissä asioissa. Miksi pojat ei leiki hyviä koti leikkejä poikasina vaan juoksevat jonkun tyhmän pallon perässä tai leikkivät sotaa tai jotain muuta tyhmää?
Jaa, mun käsittääkseni BG3 on aika vahvasti myös naisten suosiossa.