Kohta Suomea viedään kuin litran mittaa
Jos tulos mitä tahansa muuta kuin 3-0 Italialle, on se jättiyllätys
Kommentit (11)
Ensimmäinen erä Italialle 25-21. Italia otti puolivaloilla loppujen lopuksi varsin helpon erävoiton, vaikka Suomi roikkui 19-19 tilanteeseen asti mukana, mutta se tapahtui lähinnä Italia virheiden vuoksi. Suomen torjunta aivan pihalla. Ei yhtäkään torjuntaa. Myös ykköshyökkäys huono. Näihin venymistä, jos edes yhdestä erävoitosta unelmoidaan.
Italia 3-0 ja parhaassa tapauksessa 20% mahdollisuus 3-1. Italia on tämän hetken paras lentopallomaa.
Ei mopolla kuuhun.
3-2 suomelle ja se OLI JÄTTIYLLÄTYS.
Hallitseva maailmanmestari, maailmanrankingin kakkonen laulukuoroon kotiyleisön edessä ja Suomi mitalipeleihin!
"Aina helppo Ranska" (toki helpompi kuin Italia) sitten välierässä, mutta nehän kaadettiin jo vuosi sitten MM-kisoissa kertaalleen.
Tässä kun vähän nostetaan vielä maailmarankingsijoitusta (nyt 12.), niin kohta alkaa ovet aueta olympialaisiinkin, Toki ensi kesän maailmanliiga taidetaan huomioida olympiapaikkoja ratkottaessa.
Suomi näytti italoille mistä kana pissii.
MIHIN SE LITRANMITTA HÄVISI
Palstajankkaaja siirtyi tekemään persualoituksia.
Minne ne nyt sitä vie? Suomi kylläkin pääsi välierään.
Luulin että tämä liittyy Trumpin ja Putinin kaveeraamiseen.
Vierailija kirjoitti:
Italia 3-0 ja parhaassa tapauksessa 20% mahdollisuus 3-1. Italia on tämän hetken paras lentopallomaa.
Ei mopolla kuuhun.
:DD
Oltko nyt ylpeä tietämyksestäsi?
Jo 3-0 Italialle vaikka pelattu vasta pari minuuttia