Yhä useampi vanhempi syyttää huonosta numerosta vanhempia sen sijaan, että kotona keskusteltaisiin lapsen kanssa koulutyön tärkeydestä, väit
Entäs median romahdus päätellen tästäkin tekstistä?
Kommentit (9)
IS tänään. Heini Särkkä.
Maksetaanko näistä tuherruksista jotain?
Ennen vanhaan lapsi sai remmiä jos opiskelu ei maistunut. Nykyisin taas lapsen kanssa vain keskustellaan, ja jos lapsi ei ota keskustelusta onkeensa niin sitten yhteiskunta on voimaton ja lapsen tulevaisuus on pilalla.
Oikolukijalle olisi tarvetta. Vahinkoja voi sattua, jos vaikka kesken kirjoittamisen häiritään, ajatus katkeaa ja lopputulos on muuta kuin pitäisi, mutta eikö kukaan muu lue noita ennen julkaisemista, miten noin isoja virheitä pääsee lehteen asti. Eikö koko lafkassa ole yhtäkään lukutaitoista ihmistä?
Eikä artikkelissa edes mainittu, miksi vanhemmat ottavat lapsen pois koulusta, kun haluavat matkustella halvemmalla loma-aikojen ulkopuolella.
Toivottavasti mahdollisimman moni vanhempi tuntee piston sydämessään, koska tuossa jutussa on totta joka sana.
Mihin Wilmaa tarvitaan? Ennen pärjättiin reissuviholla. Ei tarvinnut opettajien alkaa vanhempienkin kanssa taistelemaan. Ihan kuin koululaisissa ei olisi riittävästi riesaa!
Vierailija kirjoitti:
IS tänään. Heini Särkkä.
Maksetaanko näistä tuherruksista jotain?
Hyvä artikkeli. Kannattaa lukea jos oman lapsen pärjääminen kiinnostaa.
Vierailija kirjoitti:
Ennen vanhaan lapsi sai remmiä jos opiskelu ei maistunut. Nykyisin taas lapsen kanssa vain keskustellaan, ja jos lapsi ei ota keskustelusta onkeensa niin sitten yhteiskunta on voimaton ja lapsen tulevaisuus on pilalla.
Meitä lapsia oli lapsuuden perheessämme monta, minulla yksi ihana. Olemme jokainen oma persoona, yksi lahjakas yhdessä asiassa ja toinen toisessa.
Voisin kuitenkin väittää, että geeneillä on iso merkitys kaikessa.
Pituus, paino, ulkonäkö, kaljuutuminen, känttyrä tai lupsakka luonne, lahjakkuus ja tiedon jano. Joku lapsi keskittyy jo äidin sylissä kuuntelemaan, kun hänelle luetaan, toinen taas ei kestä hetkeäkään. Hänelle lätkäistään nykyään diaknoosi ja lääkitys. Edesmennyt opettaja-anoppini, totesi kauniisti lapsenlapsestaan, että lapsellamme ikäisekseen laaja sanavarasto :)
Opettajan vanhemmat hiekoittavat huonolla asenteellaan jälkikasvunsa koulunkäyntiä, ja tämä ilmiö voimistuu nyt lapsen taustoista riippumatta."""""
AI-tekstiä varmaan eikä edes oikoluettu