Kuka minunkin haudalle kukkia tuo
Vanhemmat ei tod näk elä enää silloin sukulaisistakin osa on tod näk silloin jo haudassa varmaan sisar ja silloin jo hänen aikuiset lapsensa puolisoidensa kanssa ja jos heilläkin on siinä vaiheessa lapsia niin varmaan myös he ja en tiedä ehkä myös edunvalvoja ja tukihenkilö jos ja kun minulla sellaiset on olleet
Ja ehkä oma puoliso jos minulla joskus maailmassa sellainenkin on
HOO OO JII JII KOO VEE
Kommentit (9)
Polttohautaus ja tuhkat järveen niin sukulaiset pääsee helpommalla.
Tulen vääntämään paskan niin kyllä siihen joku horsma ehkä kasvaa.
Puoliso sinulla 😂, kukaan ei jaksa jankuttajaa, eikä sinun harhojasi.
Sun haudalle korkeintaan käydään kusemassa.
Haudat ovat määräaikaisia. Onko sillä väliä ne muutama vuosikymmen, ennenkuin hautakivesi murskataan tiepohjasoraksi ja monttuusi laitetaan uusi asiakas?
Ei meistä kenestäkään tänne mitään jää, ei edes sitä hautaa.
Olen sitä mieltä, että hautaus olis tuhkaus ja sirottelu luontoon. Näin minä haluan ja puolisoni myös meille tehtävän.
Tästä kannattaa tehdä hautaussopimus hautaustoimiston kanssa.
Kuule kun vainajan omat lapsetkaan eivät piittaa vanhempiensa haudanhoidosta. Mun sisarukset piut paut välittää vanhempiemme haudan hoidosta. Ei ne mitään kukkia sinne oo vieneet vuosikymmeniin.
Vierailija kirjoitti:
Puoliso sinulla 😂, kukaan ei jaksa jankuttajaa, eikä sinun harhojasi.
Minä se olen mutta tuo nyt ei vain myönnä sitä No voin mä sinne viedä risat lenkkarit ja kaljatölkin
🪄🦇🧹 ⚡️🧙🏻♀️🎃
Mitä ihmeen väliä sillä on tuoko joku kukkia haudallesi vaiko ei?