Mitä rikoksia olet tehnyt elämäsi aikana ?
Kommentit (11)
Kilttimiehuuteen ja kokemattomuuteen syyllistyminen.
Ylinopeus, punaisia päin käveleminen. Kolhinut vuokra-autoa ja jättänyt kertomatta. Siinä suurimmat synnit. Olen vasta 45v, joten vielä ehtii.
Kerran sain liikaa vaihtorahaa, enkä huomauttanut siitä.
Mä oon ajanut ylinopeutta ja kävellyt päin punasii. Sit polttanut yhtä huumetta ja pöllinyt kissan. Mut se kissajuttu oli sellanen mis yks naapuri kohteli kissaansa tosi huonosti ja kerran se kissa oli sit karannut rappukäytävään niin mä vaan otin sen enkä palauttanut sille paskiaiselle.
M35
Vierailija kirjoitti:
Kerran sain liikaa vaihtorahaa, enkä huomauttanut siitä.
Aika paha. Minä kerran huomautin kassalle, että jokainen paketti sisältää kaksi tuotetta. Vastasa vaan että joo, joo. En toista kertaa enää korjannut, vaikka sainkin tuotteet puoleen hintaan. Kauppa hävisi satoja euroja. Rangaistuksena jouduin piiiitkääään jännittämään että kuka soittelee perään.
Aika kiltisti olen elänyt, en ole edes varastanut koskaan. Täällä palstalla raivoan, se lienee melko paha. No, olen kerran 16-vuotiaana ajanut kotikaupungissani humalassa autolla LA-SU -yönä. Hain isän, sen kaverin ja veljeni pubista puolen yön aikaan. Hyvin meni. Isä ei tiennyt että mä olin illan aikana juonut 6 pulloa olutta. Veljeni kyllä huomasi että olen huonommassa kunnossa kuin hän.
Nuorena murtauduin kauppaan veljeni kanssa ja varastin kassalippaan. Meidän mutsi oli jossain kännäämässä monta päivää ja ei ollut ruokaa niin päätettiin murtautua kauppaan veljeni kanssa. Otettiin ruokaa ja kassalipas.
En jäänyt kiinni. Se oli pieni kyläkauppaa mutta saimme noin 9200 markkaa saalista.
En kysynyt suostumusta aloittaessani yhdynnän vaimon kanssa.
Yli 100 kertaa näpistys, huumausaineiden käyttörikos, törkeä pahoinpitely.
Ajellu mankilla ja PV:llä kakspäällä 😆