Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Maatilamatkalle kotimaassa, hyviä paikkoja tiedossa?

19.05.2007 |

Hei!

Osaako kukaan suositella hyvää lomapaikkaa kotimaassa, kun olisi suunnitteilla maatilamatka taaperon kanssa. Mökki tai huone, kunhan on eläimiä ja pihaa missä juosta, hyvää ruokaa, rauhallinen paikka ja sen sellaista.



t. Anny

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
19.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen käynyt siellä syömässä, ruoka on erinomaista. Työkaverini on siellä joskus yöpynyt, ja kehui paikkaa. Muistaakseni sivut löytyvät netistä.

Vierailija
2/3 |
21.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Merikarvialla! Emme kylläkään ole yöpyneet, vaan tehneet päiväreissuja. Talonväki todella mukavaa, eläimiä saa syöttää, taluttaa, rapsuttaa jne. Omistajat järjestävät päivittäin tarktorinkärry ajeluja, rantasauna. jne. Ihana paikka :-))

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
23.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

En tiedä onko ruokailua tarjolla, mutta jonkilaisia mökkejä on yöpyjille.

en tiedä onko tänä kesänä kalastusta, mutta joskus on ollut. lohia voi saada pienestä lammesta.(maksaa kilohinnat erikseen.)

paljon erilaisia eläimiä. ja on tannerta missä juosta! myös eripuolilla " tonttia" on grillikotia jossa saa paistaa omia eväitä.



Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme kaksi