Poika 13 vuotta seksiorjana - jokos tästä on puhuttu.
18.5.2007 11:21
Eteläafrikkalainen Bongani siepattiin, kun hän oli vasta viisivuotias.
Vihdoin viime viikolla hänet vapautettiin 13 vuotta kestäneestä seksiorjuudesta.
Bongania vankinaan Durbanissa sijaitsevassa kodissaan pitänyt mies on nyt pidätetty, ja häntä syytetään seksuaalisesta hyväksikäytöstä.
Koko sieppausaikansa pimeässä huoneessa viettänyt poika on poliisin mukaan henkisesti huonossa kunnossa eikä kestä kirkasta päivänvaloa. Poliisi etsii nytkuumeisesti Bonganin vanhempia.
Puhuu vain pimeässä
- Jossain on vanhempi, joka itkee kadonnutta lastaan ja toivoo hänen palaavan, traumasta kärsivien keskuksen asiantuntija sanoi.
Asiantuntijan mukaan Bongani puhuu vain, jos valot on katkaistu.
Bongani pelastettiin viime viikolla sen jälkeen, kun naapuri oli ilmoittanut poliisille talosta kuulemastaan kirkunasta.
Kommentit (5)
pystytään auttamaan. Maailman ja joidenkin ihmisten pahuus on käsittämätöntä.
Ärsyttää kun aina pitää puolustella " rodusta riippumatta" ...
osalliseksi. Hirveän sääli :( voiko koskaan elää normaalia elämää, miten on opetettu siellä vankeudessa.. onko puhuttu, tehty väkivaltaa..? Missä tilassa on pidetty jne.?
kuin se miten joku " ihminen" voi olla noin paha! Hirvittävää ajatellakin, mitä tuo lapsi on joutunut kestämään noina vuosina. Ja heidän vanhempansa ovat varmasti kärsineet niin paljon!
ihan samalla tavalla kuin muutkin samantyyliset tapaukset,oli sitten musta tai valkoinen tai vaikka keltainen ihminen kyseessä!!!!