Woke etenee Saksassa: paloautolle lätkäistiin ylinopeussakko hälytystehtävässä
Normaalissa maailmassa ennen vuotta 2020 paloautoille ei jaeltu ylinopeussakkoja.
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/a25761e7-b30c-4e15-a1b2-5f2711d8…
Kommentit (12)
Ja liittyy wokeen eli syrjittyjen vähemmistöjen huomioimiseen - niin, miten...?
Täälläkin on vesi matalalla ja K-kaupasta ostettu goudajuusto oli homeessa.
Thanks, Obama.
Kerrottiinko maksumuurin/tietojenurkintamuurin takana olevassa artikkelissa, aikovatko asianomaiset palomiehet viedä asian oikeuteen? Voisi nimittäin olla jonkinlaiset saumat voittaa. Saksalaisissa tiedotusvälineissä on myös sanottu juuri tällaisen tapauksen johtaneen joukkoirtisanoutumisiin.
Vierailija kirjoitti:
Ja liittyy wokeen eli syrjittyjen vähemmistöjen huomioimiseen - niin, miten...?
Ai mm homojen suojelu muslimiperheissä?
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Ja liittyy wokeen eli syrjittyjen vähemmistöjen huomioimiseen - niin, miten...?
Ai mm homojen suojelu muslimiperheissä?
Palokuntako niitä homoja suojelee vai mitä yrität sanoa?
Siihen on tietyt kriteerit, milloin hätä on sellainen, että hälytysajoneuvo saa ajaa niin kovaa kuin pääsee.
Tehtävää voidaan määritellä uudelleen tarpeen tullen, jos vaikka tulipalo uhkaa levitä muualle kuin ensisijaiseen kohteeseen,
Aplle ei taida Olla woke ihan selväksi
Woke? Miten helvetissä kukaan saa tällaisesta uutisesta keksittyä jonkun aasinsillan johonkin wokeen? Mikä onkaan se yhteys?
Kyllä kyseine järjestys pitäisi suomessakin olla. Ambulanssit ja poliisit kaahaavat kuin kaistapäät,nopeusrajoituksista viis veisaavat.Edesvasttuutonta esimerkkiä näyttävät nuorille kuljettajille.
APlle kaikki on wokea!
Lääkityksen tarpeessa.
Persu se taas ymmärtää.