Voisko joku kaupankassa kertoa, mitä teillä on 18€ tuntipalkkaa vastaan?
Eli miksi vastustatte niin kovasti sunnuntai-aukioloja?
Kommentit (11)
Mutta mielummin teen mitä nyt teen, kuin lähtisin kasaksi.
Siitä saisi tosiaan maksaa rutkasti enemmän.
Ja kyllä sinne kauppaan ehtii viikollakin...
mutta kun ei niitä mulle anneta kuin max 2 kertaa kuussa. Ne sunnuntait annetaan yleensä huonompi palkkaisille ja lisäksi pomon tytär tekee koulun ohella, ettei vain pomon tartte maksaa.
Mutta lauantait mulla on monesti töitä. Välillä inhottaa se kun viikon 2 vapaapäivää eivät juuri koskaan osu peräkkäin.
hoitopaikka, joka on myös öisin, sunnuntaisin, jouluna jne. auki...
mutta tietty jos vaan valittaa, eikä osaa vaatia mitään, niin kai sitä sit vaan saa itseään syyttää!!!!!!!!!!
järjestetty mitään hoitoa ilta tai viikonloppu työtä tekeville. Ennen oli. mutta se lopetettiin.
niin meillekin sanottiin useaan kertaan että yöhoito ja sunnuntai ja pyhähoito on lopetettu.
soitin päivähoidon ohjaajalle ja uhkasin laittaa asiaa eteenpäin, ja mitenkäs kävikään... 3 päivän päästä saimme tiedon, että hoito järjestyy.
sit älä todellakaan valita, jos et saa lastasi yö/ su/ ilta tai pyhähoitoon... ei sitä katsos aina ole varaa valita!!!!
että suu suppuun... =0
arkenakin saan melkein ton, eli no thanks!
Mutta mä en teekkään duunia sunnuntaisin vaan meillä on opiskelijat sitä varten! Tosin heistäkin jokainen saa yli 20 euroa tunti sunnuntaisin.