Jo oli lihakset kovilla.
16 kiloinen koira toisessa kädessä hihnassa ja yhdeksän kiloinen kauppakassi toisessa. Mies saa kuulla kunniansa illalla miksei kantanut kasseja.
Kommentit (9)
Mulla oli hetki sitte peräkkäisinä päivinä Junkkeri ja Pittsi, vieläki vähä tuntuu lihaksis 😄
ei kai se narun päässä kävelevä koira paljoa paina?
Miksi sidoin sen koiran käteesi, olisi antanut kävellä vierellä ja kantaa ostoksesi. Tyhmästä päästä kärsii koko keho.
Minäkin olen usein yhtä tyhmä, että yritän saadaa liiikaa aikaiseksi yhdellä kerralla, muka säästääkseni itseäni. Ja sitten en todellakaan säästä, vaan rasitun liiallisesta kuormasta.
Sinäkin olisit voinut käydä ensin kaupassa ja vasta sitten lähteä leppoisalle kävelylenkille koiran kanssa. Tai toisin päin.
Vierailija kirjoitti:
Mies kantaa kassejaan 24/7.
Ja vaikka ovat niin kevyet, niin silti tyhjentää ne säännöllisesti.
Vierailija kirjoitti:
ei kai se narun päässä kävelevä koira paljoa paina?
Aloituksesta sai kuvan, ettei heidän koira juuri kävele, vaan riuhtoo koko painollaan. Ei kai se muuten niin raskasta voi olla.
Mitäs olet heikko ja laiska. Vahvalle ihmiselle ei ole mitään. Toivottavasti miehesi jättää sut ja nussii paremman näköisen, hedelmällisemmän ja nuoremman naisen.