Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

uusi äp kelan sivuilla!

16.05.2007 |

jakoon viikolla 21

Kommentit (8)

Vierailija
1/8 |
16.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

hyviä uudistuksia: useammat puolipotkarit, tumpullinen kietaisubody, hammasharja, ym :)



nyt vaan mietin miten ihmeessä saisin haluamani... otin pakkauksen rahana kun en halunnu sitä vanhaa (siellä oli 1 vaate, josta oikeesti pidin...) ja nyt ois muutamakin miellyttävä! erityisesti pidän vihreistä: raidallisesta kietaisubodysta, puolipotkareista ja pilkullisesta body+potkarit setistä sekä kevyttoppahaalarista. myös peruskeltainenbody ja huppupyyhe on kivat. ja kestovaippasetti kiinnostaa kans :)



vauva saattaa syntyä päivänä minä hyvänsä ja jos joku siis ois kiinnostunu (mieluiten lahjoittamaan) luopumaan noista " kirpparihinnoin" , jos siis ovat teillä turhia ja epämieluisia tms... niin niin minä mielelläni vastaanotan! satakunnan alueelta ja lähitienoilta voitas noutaa, muuten maksaa postikulut. prikkeliina@vahtera.org on s-posti, jos haluaa tarjota :)



no, nyt on sitte jännitetty tämä pakkaus :) ihan kelpo on! jään seuraamaan keskustelua...



Tiina ja muksunen rv 39 :)

Vierailija
2/8 |
16.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Varsinkin makuupussi + toppavaatteet tosi söpöt. Huomasin, että toppapuku on 68cm eli ilmeisesti huomattavasti pienempi kuin aiemmin. Hmm...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/8 |
16.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olipa kerrassaan ihana äitiyspakkaus, hivenen ehkä poikavärejä taas, mutta se makuupussikin oli siis aivan ihana, kerrankin tyylikkään värinen, ei mikään riemunkirjava. ja se vihreäraidallinen body ja potkarit, samoin toppapukukin oli ihana... harmi että nyt ei ole vauvaa tulossa ;)



Jos joku haluaa luopua omasta makuupussistaan niin olen kyllä valmis ostamaan :)



tietäääkös joku voiko äitiyspakkauksen kamoja ostaa jostain erikseen?

Vierailija
4/8 |
16.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta jos haluat vain jonkin erityisen tuotteen, pitäisi tietää valmistaja. Ainakin menneisyydessä monet tuotteet oli esim Tutan tekemiä ja silloin voisi ottaa suoraan yhteyttä tehtaalle asiakaspalveluun tai kait tuo Reiman asiakaspalveliakin tietää mistä yksittäisen tuotteen voi ostaa.



(kopio Kelan sivulta)

Pakkauksen hinta on 274,15 euroa + postituskulut. Pakkauksen hinta sisältää arvonlisäveron.



Puhelimitse pakkauksen voi tilata numerosta: +358-20-759 5806

Sähköpostitse pakkauksen voi tilata osoitteella: sirpa.kukkumaki@reima.fi

Postitse tilauksen voi lähettää osoitteeseen: Reima Oy /äitiyspakkaus, Jämintie 14, FIN-38700 Kankaanpää, Finland

Vierailija
5/8 |
16.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Reimalta ainakin on turha kysellä yksittäisiä tuotteita. Viikko takaperin laitoin viestiä ja aika suora ja tyly vastaus kuului " emme myy yksittäisiä tuotteita" .

Valmistaiskohan Kinderit osan tuotteista? Ainakin näyttäisi olevan niiden logo tuossa ja pallobody näytti ihan Marimekolta (tai Tutalta). 2005 taisi ainakin olla Autionneuleen tuotteita pakkauksessa.



Vierailija
6/8 |
17.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

tehtaanmyymälästä Kankaanpäästä on ainakin ennen saanut pakkauksen osia yksittäisenä mm. toppapusseja. Näin ainakin vielä viime kesänä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/8 |
17.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ovat vissiin ottaneet opikseen saamastaan palautteesta, vuoden 2005 pakkauksen turkoosin-ruskeankirjava toppapuku oli aivan järkyttävä ilmestys...... ;o)

Vierailija
8/8 |
18.05.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sain itse 4/2006 syntyneelle tytölle vuoden 2005 pakkauksen, jossa oli se turkoosi-ruskearaitainen yökötys-haalari. Se on edelleen käyttämättömänä kaapissa, kuten varmaan tuhansilla muillakin. En pukisi sitä edes pojalle. Vaaka ry:n kannattaisi kerätä nuo 2005 vuoden haalarit ja viedä Karjalaan. Siellä varmaan miellyttäisivät. Roskiin en ainakaan itse raaski hyvää (mutta rumaa) vaatetta heitttää!



UUDESSA aivan ihana haalari, mutta 68 cm voisi kyllä olla 74 cm.

- makuupussi nätti, vaikka 2005 oli myös söpö

- kypärämyssy paremman mallinen kuin 2005

- pipo, ilman nauhoja, mielestäni edelleen täysin turha!

- body+potkari setit kauniita

- vihreä raitabody aika räväkän vihreä makuuni

- lisätty puolipotkareiden määrää = tosi hyvä



- vaippauudistus näyttää hyvältä, vaikka en olekaan kestojen käyttäjä (vielä ainakaan, ehkä kakkosen kanssa tulee kokeiltua)

- naisten kondomi myös mielenkiintoinen lisäys! mikäköhän se on....