Autokorjaamo kusettaa osa 2
Kiertäkää kaukaa ainakin tuo Mekonomen autokorjaamo, ehkä ne muutkin.
Kommentit (11)
Vinssi rikottu, vaikka siihen ei ollut mitään syytä koskea lainkaan.
Juu en käytä tuon ketjun autohuoltoja.
Ite kävin kerran ja täyttä paskaa oli palvelu
Vierailija kirjoitti:
Auto kannattaa korjata ja huoltaa itse.
Mulle kävi ikävästi: riitaannuin itseni kanssa.
Mun mieheni osaa itse korjata autot.
Vierailija kirjoitti:
Juu en käytä tuon ketjun autohuoltoja.
Ei ole ketjusta kiinni. Kaveri sai Wetteriltä 2900€ laskun ja Wolkkarin käyntihäiriöt vaan jatkui. Korjaantui kun vaihtoi merkkiä, antoi vaihdossa Wetterille siellä huolletun autonsa.
Ostakaa joku tonnin reuhu niin ei tarvitse korjata eikä edes öljyjä vaihtaa. Satatonnia ajaa ja sen jälkeen paaliin.
Vierailija kirjoitti:
Mun mieheni osaa itse korjata autot.
Harvalla vaan on kaikki tarvittavat testerit jos 2000 luvun auto. Itse olen minäkin korjannut jo yli 40 vuotta, uusin auto ollut vm. 20005 ja sitä jouduin käyttämään korjaamolla. Nyt taas 1900 lukulaisia niin kunnossa pysyy.
Mekonomen korjaamot on yrittäjävetoisia. Itsellä kokemusta erittäin osaavasta ja ammattitaitoisesta mekonomenista.
Toisaalta tiedän myös toisella paikkakunnalla olevan mekonomenin joka ei ole yhtä hyvä, mutta olen sielläkin käyttänyt autoa ja ollut tyytyväinen.
Älkää leimatko kaikkia ketjun korjaamoja yhden paskan perusteella!
Mersu? Korjaamo?
Siis täh? En ole kuullut yhdenkään mersukuskin käyttävän korjaamolla, huoltoja niihin vaan tehdään.
Auto kannattaa korjata ja huoltaa itse.