Mikä into hierojilla on hieroa vääriä alueita?
Jostain kumman syystä kun hierojille kertoo mitä alueita haluaa näiden hierovan, hierovat sitten lähinnä kaikkea muuta kuin kyseisiä alueita. Esim. jos sanoo niskan ja hartioiden olevan kipeänä ja haluavan hieronnassa keskityttävän niihin, niin eiköhän vain lähinnä alaselkää ja selkää vatkuteta. Useamman kerran jo käynyt näin. Niitä pitää oikein käskeä keskittymään haluttuihin alueisiin!
Onko tämä jotain vittuilua vai juonittelua, että kuvitellaan, että kun jätetään halutut kohdat hoitamatta ja kipeiksi, niin sitten asiakas tulee uudestaan? EI TULE! Etsin mieluummin hierojan, joka tekee niin kuin asiakas haluaa.
Muut huomanneet samaa? Hierojat, miksi näin?
Kommentit (6)
Ärsyttävää! Minä menin thaihierontaan ja daami keskittyi ainoastaan kullin vatkaamiseen.
No jos asiakaaksi tulee nätti ja hoikka parikymppinen nainen, niin jotenkin siinä vaan kädet hakeutuu alaselkään ja siitä sitten alemmas ihania pyöreitä pakoita kohti... tai vastaavasti reisistä ylöspäin... se vaan tapahtuu sen kummempia miettimättä.
-M41, alalla jo vuosikymmenen
Vierailija kirjoitti:
No jos asiakaaksi tulee nätti ja hoikka parikymppinen nainen, niin jotenkin siinä vaan kädet hakeutuu alaselkään ja siitä sitten alemmas ihania pyöreitä pakoita kohti... tai vastaavasti reisistä ylöspäin... se vaan tapahtuu sen kummempia miettimättä.
-M41, alalla jo vuosikymmenen
Nyt puhutaan ihan naishierojista, jotka naisia hierovat. Juuri tuon takia en mieshierojille ikinä menisikään!
Niillä on tietty kaava siinä hieronnassa, eivät osaa muuta.
Oletteko te jotenkin poikkeuksellisen avuttomia vai vaan tyhmiä jos ette saa suutanne auki? Makaatte siinä ja mietitte että hitto kun ei lue ajatuksiani ja älyä hieroa kipeää pohjettani? Olen aina kertonut hierojille pahimmat ongelmat kohdan ja pyytänyt keskittymään ennen kaikkea niiden huoltoon. Ja näin on tehnyt. Jos ei tekisi niin sittenhän se on ammattitaidoton ja ilmeisesti kuulun ymmärrykseltään jotenkin vajavainen ja sit vaihdetaan hierojaa. Mikä helvetti teitä akkoja vaivaa kun ei saada turpaa auki tollasissa tilanteissa vaikka muuten kyllä osataan kaakattaa jatkuvasti?
Mulla oli tuo sama. Oli niskan kallonpohjalihakset jumissa ja pitäisi hieroa mm. rintaa jne. Sen sijaan hierosi pohkeita!