Lastensuojeluyksikön toimitusjohtaja käytti nuorta seksuaalisesti hyväkseen Pohjois-Savossa sai ehdollista vankeutta
Hyi helevetti mitä touhua.
Kommentit (15)
Kunnon psykopaatti. Mistähän kaikesta ei ole jäänyt kiinni, miettikää sitä.
Saat murskata lopullisesti lapsen/nuoren luottamuksen muihin ihmisiin, pedoilla ja ehdollista napsahtaa. Sivistysvaltio?
Jostain veropetoksesta tulisi suurempi tuomio
Kaikki pedarit ja psykopaatit hakeutuvat aloille missä on lapsia ja nuoria. Ei kait se tuli kellekkään yllätyksenä? Suomessa annetaan vain asioiden tapahtua ja ollaan sinisilmäisiä. Suomalaiset eivät yhtään tunnista ihmisluonnetta eivätkä näe asioita.
Arkebuseraaus olisi oikea tuomio tuolle saastalle.
Vierailija kirjoitti:
Jostain veropetoksesta tulisi suurempi tuomio
Totta. Varmasn 10 v linnaa.
Lastensuojelussa on kautta aikain ollut umpihulluja, vallanhimoisia ihmisiä töissä. Tarkoitan nimenomaan näitä lastenkotien ym. johtajia. Muista 1980 ja 90-luvuilta monta julkisuudessa ollutta tapausta, joissa yksikön johto on ollut väkivaltainen, ahdistellut, nöyryyttänyt jne. Yksikin hakkasi pässin vasaralla hengiltä lasten edessä. Näytettiin televisiossakin se nauha.
Onkohan ollut Persujen ehdokkaana joissakin vaaleissa.
Minut raiskasi erään lastenoikeusjärjestön toiminnanjohtaja. Järjestöllä lastenkoti myös ja tämä mies kuljetteli lastenkodin lapsia mm. jalkapallo-otteluihin. Silmiinpistävän lapsellinen pukeutuminen yli nelikymppisellä miehellä.
Poliittisesti epäkorrektia pohdintaa tabusuhteista (FEMINISM WARNING: May cause eye irritation)
Miesten ns. pimeä puoli on se, että voi ajella lihamarkkinaliikenteessä alaikäisyyttä eli tavoitella liian nuoria.
Tämä sama ominaisuus on myös naisilla. Jos naisopettaja näkee suihkussa alaikäisen 190cm 1X vuotiaan, jolla on pornomakkara, niin suhde saattaa pamahtaa pystyyn. Nuori voi olla naista kaksi päätä pitempi ja harva kolmekymppinen pystyy tarjoamaan samaa King Kong -ja kaunotarkokemusta opettajanaiselle.
Lisäksi naisilla on toinen fantasia siitä, että he voivat haluta nähdä, kuinka paljon riskejä mies on valmis ottamaan heidän takiaan. Naisten seksuaalisuus on huomattavasti minäkeskeisempää kuin miesten. Miesten turmeltumaton seksuaalisuus toimii näin: "Bojoing! Kivannäköinen nainen slurps!"
Naisten seksuaalisuus taas on laskelmoivaa ja minäkeskeistä:
"Onko tuon pornotähden megamuna nyt kova juuri minun takiani?"
"Onko tuo toimitusjohtaja valmis pettämään vaimoaan ja joutumaan vankilaan minun takiani?"
"Onko tuo entinen linnakundi valmis tappamaan minun takiani, koska peppuni on niin ihmeellinen?"
Tuossa tarinassa juridisesti hyväksikäytetty osapuoli on kerrotusti ollut lähes aikuinen. Tarinasta ei käy ilmi, oliko hänellä yli vai alle puoli vuotta lopulliseen täysi-ikäisyyteen, jolloin heilastelu ei enää olisi rikollista. Pitäisin kuitenkin hyvin mahdollisena sitä, että nuori nainen on vietellyt myöhäiskeski-ikäistä, ja omissa aivoissaan myöhäiskeski-ikäinen taas on kääntänyt vallantunteen hakemisen todistukseksi omasta viehättävyydestään, sillä ihminen haluaa tuntea olevansa seksuaalisesti vakavasti otettava joka iässä. Toki on myös mahdollista, että toimitusjohtaja on "vongannut" ankarasti ja lähes aikuinen nuori on paineen alla suostunut.
Miesten kannattaa huomiota, että vaikka nuori nainen tekisi aloitteen, tällaisissa ikäerojutuissa on aina mahdollisuus siitä, että naisen halu tuntea itsensä voimakkaaksi ja käyttää miestä välikappaleena ei lopu ensimmäiseen näytelmään.
Ensimmäisessä näytelmässä hakee tunnetta siitä, että hän on vastustamaton. Sitten morkkiksen aikana haetaan taas toisenlaista hyötyä ja samalla ikään kuin kielletään oma toimijuus juridiikan kieltä käyttämällä. Tässä on sama logiikka kuin pettämisessä eli jos kumppanisi on valmis pistämään sivusuhteen pystyyn salaa, niin hän on moraalisesti valmis pettämään myös sinua tulevaisuudessa samalla tavalla. Tekoälyn aikana aika moni lähes aikuinen nuori kyllä tietää, minkä riskin vanhempi henkilö tuossa ottaa.
Huom: kyseessä on käytöksellinen analyysi. Analyysi ei varsinaisesti ota kantaa teon moraalisuuteen. Se vain pohtii asiaa lakipintaa syvemmältä.
Vierailija kirjoitti:
Onkohan ollut Persujen ehdokkaana joissakin vaaleissa.
Suosituksia ainakin riittävästi.
Vierailija kirjoitti:
Onkohan ollut Persujen ehdokkaana joissakin vaaleissa.
Yleensä sosiaalipuolen hullut ovat olleet demareita
Keiteleen kotilyhty, tj Arto Hämäläinen
Jep. Koppi olisi ainut oikea rangaistus.