Kysely: Jos Sanna Marin palaisi Suomen politiikkaan, kumman haluaisit pääministeriksi hänet vai Lindtmanin?
Kommentit (49)
Toinen on vasemman laidan demari joka unohti köyhän kansan ja purjehti suihkuseurapiireihin ja toinen on lapanen. Ei kumpikaan ansaitse kansan palvelijan titteliä.
Sanna Marin pääministeriksi, edustavin maailmalla ja sanavalmein poliitikko. Antti Lindtman valtiovarainministeriksi ja eliitin, elinkeinotteluelämän, pääomapiirien, omistajien ja institutionaalisten sijoittajien mm. säätiöiden veroedut ja elinkeinottelutuet pois.
Kiitos, mutta ei kiitos vasemmistoa hallitusvastuuseen. T. Itäraja
Sdp:n kannatus nousisi 30%:iin ja vasemmistoliiton sekä vihreiden kanssa saisivat enemmistöhallituksen 👍
Olihan hän taas myös ilo silmille Muumimaratonissa.
Vierailija kirjoitti:
Sdp:n kannatus nousisi 30%:iin ja vasemmistoliiton sekä vihreiden kanssa saisivat enemmistöhallituksen 👍
Tämä erinomaista!!! Terkuin V. Putin
Ehkä Sanna on oppinut kapitalismia nyt Toni Blairin töissä?
2019___53,3__55,3__-2,0 Sipilä
2020___49,6__67,1__-17,4 Marin
Aikamoinen hyppäys :D
En kumpaakaan. Enkä demaria ylipäätään, vaikka haluaisinkin nykyhallitukselle vaihtoehdon.
Vierailija kirjoitti:
Sdp:n kannatus nousisi 30%:iin ja vasemmistoliiton sekä vihreiden kanssa saisivat enemmistöhallituksen 👍
Eiköhän Vasemmistoliitto ja vihreät muista viime eduskuntavaaleista Marinin ääniveivaukset.
Eihän Marinia voi ottaa tosissaan kukaan enää
Ei ole palaamassa joten kysymyksesi on typerä.
Vierailija kirjoitti:
2019___53,3__55,3__-2,0 Sipilä
2020___49,6__67,1__-17,4 MarinAikamoinen hyppäys :D
Et sitten kuullut koronapandemiasta, jolta pelastettiin ihmishenkiä, yrityksiä ja yli 40 000 työpaikkaa Etlan mukaan 2020. OrpoPurra otti 2025 enemmän velkaa 17,8 mrd euroa ilman pandemian kaltaisia kriisejä, se on Suomen Enntys hyppäys.
Vierailija kirjoitti:
Eihän Marinia voi ottaa tosissaan kukaan.🤡👍
Joko Sannulilta loppui verottomat osingot?
Hui. Molemmat on hirveitä skenaarioita. Eikä ole edes puoluefoobista.
Marin luonnollisesti. Lindtmanille löytyisi vastuullinen paikka esimerkiksi liikenneministerinä.