Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Oululaiset huomio!

Vierailija
24.04.2007 |

Olen tulossa sinne päiväksi shoppailemaan ja viettämään vapaapäivää ilman lapsia. Mitä liikkeitä suosittelet käytäväksi?

MIstä löytyy ihania kirpputoreja? Entä hyvä ruokapaikka?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
24.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaikkihan riippuu mausta. Suurin osa vaateliikkeistä löytyy Rotuaarin liepeiltä; Stockman, H&M, Kappahl Anttilaa vastapäätä Isollakadulla. Anttilan vieressä on Fiorella, ja Galleriassa Lindex, vastapäätä vero moda ja toinen liike, minkä nimeä en muista just, mut siellä aika kivoja vaatteita.



Weekshop-kirppari on myös Isollakadulla kirkolle päin kävellessä. Tuirassa ja Raksilassa on pelastusarmeijan kirpparit.



Ruokapaikkoina kivoja on ainakin (jos ei pikaruokaloita etsi) Pannu Rotuaarilla, vastapäätä löytyy Winger, josta saa hyviä toasteja, ym. jos pienempää hakee. Amarillostakin saa siedettävää meksikolaista ja Torerosta kohtuullista espanjalaista, jos ketjuravintolat kelpaavat. Torilla kauppahallissa hyvää japanilaista.

Vierailija
2/2 |
24.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Espritillä oma osasto. Benetton ym kivaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän kaksi