Kenen etu on tuhota Suomen koulujärjestelmä? Ala-asteet on täysin tuhottu jo...
Koulutehtävät / oppikirjat / kokeet ovat täysin käsittämättömiä vailla mitään logiikkaa enää...
Ja tuhoisat häiriköt luokissa tuhoavat kaikkien muidenkin lasten opiskelun....
Kenen etu on ollut tuhota suomalaisten lasten tulevaisuus?
Kommentit (67)
Akkojen/feministien, tuolla estetään se ettei Suomessa ole enää uusia Nokioita perustavia MIEHIÄ tulevaisuudessa.
No kokoomus alunperin vastusti viimeiseen asti peruskoulua. Nyt ovat nähneet tilaisuuden ajaa se alas.
Uskontotunnit lopetetaan kun koulun pihoihin ei mahdu moskeijaa tms.
Lisää m:muuttajia - kyllä se siitä!
Demarit, vassarit, vihreet mitä pölvästimpi idea, tuosta joukosta se yleensä lähtee.
Suomessa kaikki on tuhottu 2020-2025 ja nyt on aika etsiä syylliset hallinnon puolelta myös takautuvasti
"Akkojen/feministien, tuolla estetään se ettei Suomessa ole enää uusia Nokioita perustavia MIEHIÄ tulevaisuudessa."
Älähän nyt! Saadaan paljon partureita (rahanpesuloita), taksira.. kuskeja (rahanpesuloita) ja kebapisteja (rahanpesuloita).
Johan oli harhaista horinaa aloitus.
Kiitos edellisen hallituksen ja lin sekoilut, saivat 4vuodessa paljon tuhoa aikaan.
Koulujen uudistaminen lähti aikanaan tutkimustuloksista, joiden mukaan pojat eivät viihdy peruskoulussa. No, nykyään niissä ei taida viihtyä enää muutkaan, tytöt tai opettajat.
Olemme itse halunneet sekä EU:n että NATO:n jäseniksi. Se tarkoittaa, että ei enää tehdä suomalaisesti vaan mikä sopii monelle maalle hyvin.
Tällainen koululaitos saattaa olla ulkomailla. Meidän on oltava siinä mukana.
miten voi olla että mediat eivät päivittäin nosta tätä ykkösuutiseksi, sen sijaan joka päivä on Venäjä sitä Venäjä tätä höpöhöpöä? korruptoituneet mediat siis
Se on tätä päivää kun ei enää kiinnosta että tekisi vain työnsä hyvin. Nykyään kaikki on jotain piiloaktivisteja. Kaikilla joku salainen agenda millä mukamas muutetaan maailmaan. Ja muutos menee aina huonompaan suuntaan.
Kaikki vanhemmat ovat samaa mieltä asiasta, nyt on hallinnon aika saada tuntuvia vankeusrangaistuksia ja miljoonakorvauksia lapsille seuraavaksi.
Kyllä olen sitä mieltä, että häiriköille pitää olla oma luokka. Nythän kaikki opiskeluhaluiset kärsii näistä ongelmakakaroista
Suomessa on pitkät perinteet taistolaisten soluttautumisessa opetushallitukseen. Tarkoitus on palvella Venäjää. Silti näitä myyriä ei saada Opetushallutuksesta pois.
Vierailija kirjoitti:
miten voi olla että mediat eivät päivittäin nosta tätä ykkösuutiseksi, sen sijaan joka päivä on Venäjä sitä Venäjä tätä höpöhöpöä? korruptoituneet mediat siis
Eliitti pyrkii lisäämään kannatusta venäjävastaisella agendalla. Samaa "EU-haukkojen kuoroa" on monessa EU-maassa kuultavana.
Vierailija kirjoitti:
Kyllä olen sitä mieltä, että häiriköille pitää olla oma luokka. Nythän kaikki opiskeluhaluiset kärsii näistä ongelmakakaroista
Häiriköille ei saada mitään tehtyä ja se on ollut tarkoituskin. Vain eliittikoulujen lapset saavat hyvän koulutuksen muilla lapsilla kun ei ole väliä.
näiden pitäisi olla ykkösuutinen päivittäin - miksi YLE piilottelee kaiken - kuka käskee?