Mitä luulette persujen sanovan näille kohukansanedustajille?
Luuleeko joku tosissaan, että heitä edes nuhdellaan? Ei persujen johto edes ole sitä mieltä, että toimivat väärin. Ja miksi olisivatkaan, kun se rasismi on persujen kovaa ydintä? Luultavasti naureskelevat keskenään, miten naurettava juttu tämä on, ja sopivat että julkisuuteen kerrotaan että sanktioksi annettiin edustajille tunti turpaa.
Jos odottaa persuilta rasismin tuomitsemista, se on vähän sama kuin väittäisi että EK:lla ei ole mitään tekemistä hallitusohjelman kanssa.
Kommentit (4)
Ei tietenkään mitään. Mitään virhettä ei ole tapahtunut vaan koko spektaakkeli on Kiinan vaikuttamisoperaatio ja Ylellä haastateltu yrittäjäkin kiinalainen kätyri PS:n eduskunta-pj:n mukaan. Pääministeri sooloilee vaikkei ole mitään anteeksipyydettävääkään. Rasismi on vain katsojan silmissä, ei näissä edustajissa, ei ikinä.
Kyllä oli sellaista kiertelyä ja kaartelua että voi hyvää päivää.
Up