Miten joku aikuinen voi pitää lohesta?
Ymmärrän, jos on nuori eikä ole vielä syönyt paljoa lohta. Mutta jestas, miten siihen kyllästyy. Itse olen tukevasti keski-ikäinen, enkä syö lohta muuta kuin äärimmäisestä kohteliaisuudesta.
Kommentit (8)
Täällä ei juuri muuta ole ravintoloiden listalla. Parhaimmillaan maksaa 40 euroa. Sama pätee työpaikkojen lounasravintoloihin. Ennen oli spaghetti bolognesea ja vaikka mitä. Enää ei ole..
Osta Ap vaihteeksi kotimaista kirjolohta. Se on nykyisin paljon parempaa sekä maultaan että laadultaan kuin norjalainen kassilohi, joka tuntuu olevan kaiken lisäksi myrkyllistä.
Kylmäsavulohi parasta, graavi toka, lämminsavustettu kolmas. Uuniloheen kyllästyy, jos usein syö.
Ostin juuri 40 eurolla kuhafileitä. Uuniin laitan ja syön ihan yksin seuraavien päivien aikana. Etkö ole kuullut muista kaloista kuin lohi? Esim.savustettu meriahven maistuu hyvältä.
Laihduta.