Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kuinka moni odottaa innolla LÄTKÄN MM:ää :)?

Vierailija
22.04.2007 |

Täällä yksi innokas!

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
22.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

On niin naurettava urheilulaji ja aivan hirvittävä sana tuo lätkä!

Vierailija
2/5 |
22.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pelkään vain, että olen sitten synnyttämässä juuri kun on joku tosi tärkee peli;)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
22.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Silloin kun on lätkän MM-kisat en vastaa edes puhelimeen pelien aikana ;) Ja jos Suomi häviää ottaa todella koville ja itken. Muuten olen suhtkoht normaali ihminen ;)

Vierailija
4/5 |
22.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muistutus muille innokkaille: Viikon päästä lauantaina (28.4.) YleExtralla (Yle24) uusitaan vuoden 1995 MM-finaali.



" Tätä on toivottu. Tosin ei Extralta, mutta ei se mitään, otamme tilanteen haltuun silti. 90-luvun tapaus, joka aloitti usean vuoden henkisen kiekkokarnevaalin: vuoden 1995 jääkiekon MM-kisat uusintana.



Klo 17:50 alkaen huippuhetket Suomen etenemisestä Tukholmassa ja klo 21:45 unelmafinaali Suomi-Ruotsi, vielä kerran lyhentämättömänä, aloituskiekosta pukuhuonejuhliin. Tähän ei voi kyllästyä.



Juhannuksen aikaan Extralle on tulossa uusi kiekon nostalgia-paketti, tarkkaile tilannetta! "

Vierailija
5/5 |
22.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta yli 10 viimeistä vuotta on kisat aina menneet enemmän tai vähemmän pieleen, vaikka kuinka hyvä joukkue niin jostain ihmeen syystä Suomi häviää aina sen ratkaisupelin. Seuraan siis oikeastaan vain Suomen peleja, muut ei kiinnosta.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yhdeksän kahdeksan