Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miehen somekäytös

Vierailija
07.12.2025 |

Olen nelikymppinen ja tiedän olevani hyvässä kunnossa ja vetävän näköinen nainen. Olen ollut miehen kanssa yhdessä 4v. Alussa jo huomasin hänen instansa olevan täynnä tyttötilejä, mutta koska meidän ei pitänyt alkaa seurustella niin ajattelin et samapa tuo... 

No, suhde syveni seurusteluksi ja mies alkoi seurata (tietämättään) mun tutun tytärtä (täysi-ikäistä). Vedin siinä vaiheessa herneet nenään. Mies poisti kaikki tyttöset somesta.

Tiedän, että hän käy edelleen tyttötilejä siellä selaamassa, ei seuraa eikä tykkää ja ahdistun aina, kun mietin tätä. Miten oppisin suhtautumaan tähän neutraalimmin? Tietenkään parisuhteessa ei tarvitse kulkea laput silmillä, mutta tämä ahdistaa minua ja painaa mua alaspäin. Mietin, ettei hän vaan halua mua ja että mussa on vikaa, etenkin kun nämä kaikki tyttöset on jotain kakskymppisiä. Olen meillä se, joka haluaa enemmän seksiä ja sekin varmasti vaikuttaa muhun. Mies väittää, ettei minussa ole mitään vikaa ja että ne on vaan kuvia. Hulluinta on, etten koe näitä tunteita esim. pornosta (katsotaan usein yhdessäkin) tai hänen naispuolisista kavereistaan vaan ainoastaan somesta. 

En taatusti ole yksin! Joten kertokaa, miten tähän pitäisi suhtautua?

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
08.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miten voit tietää mitä mies seuraa?? Vakoiletko salaa?

Vierailija
2/7 |
08.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Miten voit tietää mitä mies seuraa?? Vakoiletko salaa?

Ehkä tytär on kertonut ja mahdollisesti kone ollut auki joskus.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
08.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Miehesi on vähän jälkeenjäänyt kehitystasoltaan. Hyväksy asia ja anna katsoa kuvia. Kuvat ei teidän seksielämäänne heikennä.

Vierailija
4/7 |
08.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Miehesi on vähän jälkeenjäänyt kehitystasoltaan. Hyväksy asia ja anna katsoa kuvia. Kuvat ei teidän seksielämäänne heikennä.

Näin on mutta muös AP on PALJON jälkeenjäänyt

Vierailija
5/7 |
08.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

En osaa auttaa. Tiedän vain että tuosta ja vastaavista taipumuksista ei tosiaan pääse eroon eli jos ja kun AP haluaa pysyä tilanteessa niin oman asenteen työstäminen on ainoa tie

 Itse koen helpommaksi että on mies joka ei harrasta tuollaista. Vähän niinkuin jos haluaa miehen joka ei koskaan juo ja ahdistuu juomisesta ja valitsee hupijuojan tai jopa alkoholistin. Tuskaahan se on. Ja alkkikselle kun koitat selittää että on ihmisiä jotka eivät juo eivätkä edes halua juoda, sekoaa hän täysin eikä usko. 

Hyvin sama tilanne instakuolaajan kanssa. 

Vierailija
6/7 |
08.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

En ole kovin mustasukkainen ihminen, ja ymmärrän että ihmiset katselevat toisiaan. Pornon katsominenkin ihan  ok kunhan ei mene riippuvuudeksi. Mutta jos mies seuraa jotain instatyttöjä, niin en huolisi sitä miestä. Tykkään älykkäistä ihmisistä. En voi ajatella tuollaista älykkäänä ihmisenä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
08.12.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Instatyttöjen seuraaminen somesta tuo vähän samaa mielihyvää kuin nätin tytön näkeminen jossain kaupassa, kadulla, kahvilassa tms. Tuntuu mukavalta ja saattaa kiihottaa, mutta ei tarkoita automaattisesti sitä, että haluaisi oikeasti tehdä lähempää tuttavuutta tai varsinkaan hylätä omaa puolisoaan sen vuoksi. Ihan vain katsominen riittää. Ne instan kuvat tosiaankin on vain kuvia eikä ilmiöllä ole juuri tekemistä älykkyyden kanssa. Niillä alapään aivoilla on oma elämänsä riippumatta siitä, millaiset yläpään aivot on.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kolme yhdeksän