Monenko kohdalla pitää paikkansa, että seitsemän vuoden jälkeen suhde ajautuu raiteiltaan?
Siis riitoja ja suhde koetuksella.
Mietin vaan omaani tässä... Meillä tuollaista ei ole vaikka sitä odotin ja pelkäsin. 7.5 vuotta suhdetta takana ja koko ajan vaan tuntuu paremmalta, ihanammalta... =) Toivottavasti tämä kestääkin. ;)
Kommentit (15)
tuli 7 vuotta täyteen ja ero. Huoh.
Tämä suhde vaan tuntuu päivä päivältä ihanammalle. Tuntuu, että joka päivä rakastan miestäni himpun verran enemmän. Ja hän minua.
ap ;)
Kolmoselle:olen pahoillani erostanne. =(
siitä yhtenä kappaleena, eli siis ollaan edelleen onnellisesti aviossa. =)
Taistelkaa ja yrittäkää kestää!
Ei olla oltu missään vaiheessa lähellä eroa. Riidellään toki välillä. mutta toisiamme rakastetaan niiden aikanakin :)
suhde joko jatkuu entistä parempana tai sitten tulee ero. Meillä seitsemäs vuosi oli kriisivuosi, mutta nyt suhde voi entistä paremmin. :)
Meinattiin erota. Ei erottu. Nyt yhteisiä vuosia takana 17 ja ero on ollut mielessä....
Ei näy kriisejä tulevan. Sihteen alussa oli kovat karikot, joista selvittiin. Sen jälkeen on ollut kuin alamäkeä laskisi.
Minä lasken kyllä, että seitsemäs vuosi tarkoittaa yhdessäolon alkamisesta lähtien laskien seitsemättä vuotta. Eikä niin, että vuosia aletaan laseka vasta kun on naimisiin menty.
Ihan hyvin on mennyt, samalla tavalla kuin ennenkin. En sitten tiedä kun alkaa se kahdeksas yhteinen vuosi? tosin en kyllä usko että, se tuo mitään yhtäkkistä kriisiä tullessaan.
Me oltu suhteessa se 7v. Mutta 5.v oli se pahin kaikista. Nyt taas ole hätää.
Tässä vaan pohdin, että mitäköhän silloin tapahtuis? Rakennusaika ohi ja lapset tehtynä. Mikä vielä varma kriisipaikka?
Eka kriisi oli joskus silloin kun esikoinen oli ihan pieni vauva, siitä selvittiin. Monta vuotta meni ihan hyvin ja toinen kriisi tuli silloin kun syntyi kuopus, siitäkin selvittiin. Nyt ollaan oltu yhdessä 11 vuotta ja aiotaan olla vielä seuraavatkin 11 vuotta ja vähän enemmänkin.
Reilu 7 vuotta yhdessä ja aina vaan paranee. =)