Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Menisittekö lääkäriin

Vierailija
17.11.2025 |

Minusta on iän myötä tullut sellainen, että en mene lääkäriin kuin aivan pakon edessä. Viimeksi kävin yli vuosi sitten kun Bartholin rauhanen ärtyi. 

No. Olen selkävaivainen ja jumppasin ja venyttelin alaselkää sellaisen pienen pallon avulla.

Se otti tosi kipeää oikealle puolelle, noin 5cm ylöspäin siitä, mistä persvako alkaa.

Eilen sitten hoksasin vähän tunnustella kohtaa ja siinä ihon alla muljuu palleroinen. On kipeä. En ole varma, että onko niitä jopa enemmän kuin yksi.

Järki sanoo, että pitää käydä näyttämässä varmuuden varalta. Onko siinä jotain imusolmukkeita? Mulla ehkä pukama ärtynyt, noin ehkä sen takia on nyt imusolmukkeet turvoksissa? 

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
17.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo, on siinä 2. Toinen on noin 1cm ja toinen hiukan isompi.

Vierailija
2/3 |
17.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

Soita ajanvaraukseen tai varaa vaikka sairaanhoitajan etäaika tms. Sillähän se selviää kannattaako käydä näyttämässä vai ei.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
17.11.2025 |
Näytä aiemmat lainaukset

En mene. Siellä menee ajokortti ja buranat osaan ottaa itsekin. Ja tarkkailla painoani ilman lekurilisensiaatin kehoitusta. Rahaakin säästyy.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kuusi yhdeksän