Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lopetin viikko sitten imetyksen -vieläkin on maitoa ja kainaloita vihloo?! Onko normaalia?

Vierailija
17.04.2007 |

Tää kainaloiden vihlominen on kaikkein oudointa. Toinen puoli on tosi kipeä ja toinen vähän vähemmän. Voiko olla rintatulehduksen oiretta, vaikka en tunne kovettumia enkä punoitusta näy rinnoissa..? Kokemuksia?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
17.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lopetitko imetyksen ihan kerrasta vai vähentelitkö vuorokausittaisia imetyskertoja?

Jos kertalaakista vaan lopetit, niin eiköhän ole rintatulehduksen oireita.

Vierailija
2/5 |
17.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Muuten vain odota. Minulta on tullut imetyksien lopetettua jopa vuoden maitoa ja se ihan normaalia.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
17.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja silloin toinen rinta oli todella (!!!) kipeä, kuumoittava ja kosketusarka. Kipu alkoi iltapäivällä ja yöllä nousi +40 kuume joka oli aamulla mennyt ohi, mutta rinta yhä erittäin kipeä. Imetin silloin vielä. Soitin terveysasemalle ja sieltä lääkäri kirjoitti kertomieni tietojen perusteella antibioottikuurin apteekkiin.

Vierailija
4/5 |
17.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olen sitten vain " lypsänyt" ihan pieniä määriä pois, ehkä kerran päivässä. Eikö se ole niin, että jos alkaa lypsää enemmän, niin se " tuotanto" pysyy yllä..? Mut miksi tää vihlominen on kainaloissa??? Ei rinnoissa. Aloin jo miettimään, että onko mulla joku muu vaiva, mikä aiheuttaa sitä kipua kainaloissa -mutta mikä siihenkin olisi todennäköisyys, kun sattuu olemaan just tää imetyksen lopetus menossa eli jotenkin liitän sen siihen kyllä... Voiko se kovettuma tai tukos olla sitten niin syvällä, ettei sitä tunne käsin..?



ap

Vierailija
5/5 |
17.04.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta sitten tämä siis ehkä on normaalia tuntemusta tässä tilanteessa... Kainalot kipeinä...



ap